KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 21 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

  1. Mavi_Sema

    Mavi_Sema Özel Üye

    KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010 konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010


    KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010 - Kitap Özet

    Kitap Özet

    "Değerli Alan Bilgisi Adaylarımız;
    İş sınavları içerisinde en yoğun ve zorlu olanı KPSS ile başlayıp kurumların sınavları ile devam eden Alan Bilgisi sürecidir. Bu süreç KPSS sınavındaki ilgili puan türlerinden yeterli puanı alarak başlar ve kurumların yaptığı, büyük kısmı klasik yazılı şeklinde olan sınavlarla devam eder. Bu süreçte belirleyici olan kurum sınavı iken, bu noktaya gelebilmenin ön koşulu ise KPSSden iyi bir puan almaktır.

    Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe hem KPSSnin 5 temel branşını oluşturmakta hem de kurum sınavlarında ağırlık verilen derslerin başında gelmektedir. Dolayısıyla adaylar iyi birer puan alabilmek için özellikle bu derslere ayrı bir önem vermektedir. Bu hazırlık sürecinde adaylar hem konuları çalışırken hem de konu çalışmalarından sonra sürekli olarak soru çözmektedir. Bu sayede konular kalıcı bir biçimde yerleşmekte ve tekrar tekrar çalışmaya gerek kalmamaktadır. Ancak bu noktadaki en önemli şey ise doğru soruları çözmektir.

    Elinizdeki "Maliye Soru Bankası" müfredat çerçevesinde, ÖSYMnin tüm soruları analiz edilerek, aynı formatta fakat tamamen orijinal soruların bir araya getirilmesiyle hazırlanmıştır. Tamamı çözümlü bu sorular konularına göre alt başlıklarla sınıflandırılmış, seviyelerine göre sıralanmıştır. Böylelikle kitabımız sınavlarda çıkan tüm soru tiplerini kapsarken, sınava hazırlanan farklı seviyelerdeki adayların da tümüne hitap etmektedir.

    Sınava hazırlanan tüm adaylarımızın başucu kaynakları arasına gireceğine inandığımız kitabımız aynı zamanda bu alanda ders veren öğretmenlerimiz için de önemli bir rehber kitap olacaktır. Şimdiden tüm adaylarımıza KPSS başta olmak üzere tüm sınavlarda başarılar dileriz."

    Kitap Kapak


    [​IMG]

    KPSS A Grubu Kadrolar İçin Maliye 1000 Soru Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2010
    Komisyon
    · Pegem Akademi Yayınları
    · Basım Tarihi : 02 - 2010
    · ISBN : 9786053640050
    · Sayfa Sayısı : 320
    · Etiket Fiyatı : 15.00 TL
     

Bu Sayfayı Paylaş