Kozmos'taki Tek Hakikat Kitap Özeti - William C. Chittick

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kozmos'taki Tek Hakikat Kitap Özeti - William C. Chittick konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kozmos'taki Tek Hakikat Kitap Özet - William C. Chittick Kitapları - Kozmos'taki Tek Hakikat Kitap Tanıtım - Kozmos'taki Tek Hakikat Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  Batıya tanıtan bir mütefekkir yazar. Arapça ve Farsçadan İngilizceye yaptığı çevirileriyle tanınıyor dünyada. New York Stony Brook Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat ve Kültürel Araştırmalar profesörü. En derin konuları en sade ve anlaşılır bir şekilde dünya okuyucusuna sunmayı başarıyor.

  Chittick; 'hakikat" kelimesiyle nitelenmeye sadece Allah'ın kendisinin layık olabileceğini, O'ndan gayrisinin hepsinin konumlarının muğlak olduğunu savunuyor. geleneği hayata geçirerek modernitenin putlarından kurtulup 'öz'e nasıl inilebileceğinin ipuçlarını veriyor. "Lâ-makam makamı, evvelemirde kâinatın zuhuruna sebep olan o aşkın âlemdedir.

  Hakîkî mânâ dogmalar, doktrinler, teoriler, savlar veya diğer herhangi bir zihnî inşâ faaliyeti ile asla kavranamaz. Hakîkî mânâ, ancak aklın faaliyetinin ötesine geçerek, aktın ve bütün dünyanın ardındaki ezelî aklın birleyici idrâkinin tahakkukuyla ve insan zâtını aşkın menşei ite yeniden cem ederek bulunur."


  [​IMG]

  Kozmos'taki Tek Hakikat

  William C. Chittick
  · Sufi Kitap
  · Basım Tarihi : 11 - 2010
  · ISBN : 9789759161521
  · Sayfa Sayısı : 190
  · Etiket Fiyatı : 13.50 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş