Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresi

'Güzellik & Bakım' forumunda maviboncuk tarafından 18 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresi

  Makyaj yapmak, güzelliğinizi öne çıkarmak için en etkili yöntemdir. Kullandığınız kozmetik ürünler ve kaliteleri makyajınızı doğrudan etkiler. Her makyaj malzemesinin kendine özel kullanım süresi vardır.
  Kozmetik Ürünlerin Kullanım Süresi
  [​IMG]
  Cildinizdeki lekeleri ve kusurları örtmek için kullandığınız fondöten, kutusu açıldığı andan itibaren 6 ay süreyle kullanabilir. Fondötenin kutusu açılmamışsa ortalama 1 yıl bozulmadan saklanabilir. Dayanıklı fondötenler kullanmak istiyorsanız tercihinizi pudra şeklindeki fondötenlerden yana kullanabilirsiniz. Makyaj çantanızda fondöteniniz ne kadar süredir bekliyor kontrol edin. Kokusu ve rengi değiştiyse vedalaşma zamanı gelmiş demektir. Aksi durumda cildinizde alerjiler, kızarıklara yol açabilir. Fondötenin ömrünü uzatmak istiyorsanız serin ortamlarda saklamaya özen gösterin.
  Yüzünüze canlılık veren, pürüzsüz görünüm sağlayan pudraların dayanma süreleri fondötenlere göre daha yüksektir. Toz pudralar yaklaşık 3 yıl, kompakt pudralar yaklaşır 1 yıl bozulmadan kullanılabilir. Pudrayı sakladığınız ortama göre bu süre değişebilir. Pudranız sertleşmiş, kokusu ve rengi değişmişse yeni almış dahi olsanız hemen değiştirin.
  Bakışlarınıza derinlik kazandıran, kirpiklerinizi belirginleştiren rimel; makyaj ürünleri arasında en kısa ömürlü olandır. Rimel hiç açılmadıysa, makyaj çantanızda bozulmadan 1 yıl dayanabilir. Kapağı açılmış ve kullanılan rimel 6 süre boyunca kullanılmalıdır. Rimelinizin kuruması ve kirpiklerinizde pütür pütür noktalar bırakması ayrılma vaktinin geldiğini göstermiştir. Çok acil ihtiyaç duysanız bile kurumuş bir rimeli sulandırarak kullanmamalısınız. Gözlerinizde alerjiye ve kirpiklerinizde dökülmelere yol açabilir.
  Dudakların vazgeçilmez ürünü rujlar, kapağı açılmadıysa 2 yıl boyunca bozulmayabilir. Kullanmaya başladığınız ruj ise ortalama 1 yıl yapısını korur. Bozulduğunu en kolay belli eden makyaj ürünlerinden biri olan ruj; kuruluk, renk değişimi, koku değişimi gibi belirtiler vermektedir.
  Kokunuzu belirleyen parfümler, güneş ışığına maruz kalmadıkları takdirde asla bozulmazlar. Parfümlerinizi oda sıcaklığında saklamanız tavsiye edilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kozmetik Ürünlerin Kullanım Forum Tarih
Aynı Kozmetik ürünlerini uzun süre kullanmayın Güzellik & Bakım 31 Aralık 2008
Kozmetik ürünlerin öteki Yüzü! Güzellik & Bakım 3 Aralık 2008
Kozmetik Ürününde ne Kadar Kimyasal Var ? Güzellik & Bakım 30 Aralık 2010
Mardin'de Türkiye'nin En Büyük Kozmetik Fabrikasının Temelleri Atıldı Mardin Tanıtımı 1 Aralık 2010
Cilde göre krem ve kozmetik ürün seçimi Güzellik & Bakım 29 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş