Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Akyurt Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Akyurt Ankara konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Hakkında - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Tanıtım - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Resimleri - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Tarihçesi

  Okulumuz 1952 yılında ilk yerleşim yeri olan eski köy mevkiinde eğitim öğretime başlamıştır.Bu bölgede heyelan olması sebebiyle köy şimdiki yerine taşınmış ve 2001 yılında şimdiki yeni binasıyla hizmete girmiştir.Ankara’ya 56 km uzaklıkta Çankırı yolu üzerinde, Ahmetadil, Karacakaya ve Haydar köylerinden taşınarak gelen 109 öğrenci ile 150 öğrencisi ve 15 öğretmeni bulunmaktadır. 8 derslik, anasınıfı, bilgisayar sınıfı,fen laboratuarıi, atölye, çok amaçlı salonumuz etkin bir şekilde kullanmaktayız.

  Yolumuz uzak, öğrencilerimiz fakir; bunlar eğitimin kötü olacağı anlamına gelmiyor.Okulumuz projeksiyon, tepegözler, mikroskoplar,fotokopi makinesi, bilgisayarlar gibi teknolojik araçların yanında zengin kütüphanesiyle ve örnek uygulamalarıyla başarıdan başarıya koşmakta.

  2004 yılında “Çevre” konulu bilgi yarışmasın da Ankara 1.si oldukları yarışma TRT de yayınlandığında tüm Türkiye onları tanıdı. Kazandığımız 2 bilgisayar ile şu anda okulumuzda 18 bilgisayar bulunuyor.

  2004-2005 Eğitim öğretim yılında Avrupa Birliği destekli Temel Eğitime Destek Projesi kapsamında Yeni Müfredatın Uygulandığı Türkiye de 120, Ankara da 25 okuldan birisi olarak Akyurt’u en iyi şekilde tanıttı.

  8.sınıf öğrencilerinin 2005 yılı OKS sınavında aldıkları puanların ortalaması ile Ankara’da ki 800 İlköğretim okulu arasında 187, özel ilköğretim okullarını bu sayıdan çıkardığımızda ise 125.oldular.Akyurt,Çubuk ve Kalecik okulları arasında ise 1. olduk…

  Özellikle kız çocuklarının liseye gitmeleri için yapılan veli görüşmeleri,anneler toplantıları sonucunda kızların %90’ı liseye hatta yatılı olarak Anadolu Liselerine gitmekteler.

  Tabii okulu ziyaret ederek oradaki öğrenci ve öğretmenleri sevindirmeniz,onların yanında olduğunuzu hissettirmeniz mükemmel olacaktır. Ve onların hala birçok ihtiyaçları var..


  İLETİŞİM


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: ANKARA / AKYURT
  Adı: KOZAYAGI KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: KOZAYAĞİ KÖYÜ AKYURT
  Telefon Numarası: 3128495285
  Faks Numarası: 3128495285

  [​IMG]

  OKULUN SİTESİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

  kaynak:webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kozayagı Köyü İlköğretim Forum Tarih
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Kışın koyu renk yazın açık renk kıyafetler tercih edilmesinin nedeni nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 3 Nisan 2014
Bilgisayara Şifre Koymak Bilgisayara Nasıl Şifre Koyulur Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 1 Şubat 2014
Karakoyunlular Beyliği Hakkında Kısaca Bilgi Tarihi Bilgiler 14 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş