Kozağzı Köyü Bafra Samsun

'Samsun Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kozağzı Köyü Bafra Samsun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bafra Kozağzı Köyü - Kozağzı Köyü Hakkında - Kozağzı Köyü Tanıtımı - Kozağzı Köyü Resimleri


  Kültür

  Köyde düğün , bayram ve seyranlarda keşkek yemeği ve nokul çokça yapılır. Nokul bir hamurişi yiyecek olup içine fındık , ceviz , kuru üzüm katılabilir.

  Coğrafya

  Samsun iline 68 km, Bafra ilçesine 18 km uzaklıktadır. Kızılırmak 'ın hemen kenarında yer almaktadır. Bir tepenin eteğinde bulunmaktadır.


  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri

  2000 218


  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Ekseriyetle tarım ile uğraşılır.Bunun başında da yazları tütün , kışları ise marul , maydonoz gelir. Tütün , tarlaya ekilmesinden aracıya satılmasına dek geçen sürede çok zahmet isteyen bir uğraştır. Tadı doğal olarak gayet kötüdür ve yenmez.Bu yönüyle meyve yetiştiriciliğinden farklı olan tütün yetiştiriciliği son yıllarda bu köyde giderek azalmaktadır. Tütünün zahmetli oluşu ve tatmin edici düzeyde gelir getirmeyişi, köydeki genç nüfusun büyük şehirlere göçüne zemin hazırlamış , okuma yazma oranının da artması ile göç hızlanmıştır.

  Köyün hemen girişinde bir benzin istasyonu bulunmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş