Koruyucu Psikoloji Kitabı - Kemal Sayar - Feyza Bağlan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 13 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Koruyucu Psikoloji Kitabı - Kemal Sayar - Feyza Bağlan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Koruyucu Psikoloji - Kemal Sayar - Feyza Bağlan - Kitap Özet  Kitap Özet

  Zaman geçiyor, hayat hızlanıyor, günümüzde her şey gibi anne babalık tutumları da yeniden tanımlanıyor. Bugün çok sayıda aile çocuklarıyla sorun yaşıyor ve sayısız kaynaktan gelen bilgilerin bombardımanı altında kafaları karışıyor.

  Ne yapmalıyız? Doğru bir anne-babalık nasıl olmalı? Çocuklarımızı rekabetçi kişiler olarak mı yetiştireceğiz yoksa erdem sahibi insanlar olarak mı?
  ‘Koruyucu Psikoloji' merhamet ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirirken onları dış dünyanın getirebileceği gerginliklerden nasıl koruyacağımızı tartışıyor.

  Çocuklarımıza erdem, dürüstlük, ahlak, vicdan gibi değerleri aktarırken onlarla en güzel biçimde iletişim kurmanın yollarını ortaya koyuyor. Hedefi, 'duygusal ve ahlaksal zekâsı yüksek insanlar' yetiştirmek olarak belirliyor. Ve ısrarla, hiçbir zaman hiçbir şey için geç kalınmış olmadığını; iyi niyet, çaba ve kararlılıkla yüründüğünde yaşananların hayatı anlamlandıracak ve kolaylaştıracak birer tecrübeye dönüşebileceğini vurguluyor.

  Prof. Dr. Kemal Sayar ve Psikolog Feyza Bağlan'dan, modern dünyada her aileye gerekli olan anne babalık tutumları üzerine kapsamlı ve farklı bir kılavuz.


  [​IMG]

  Koruyucu Psikoloji
  Kemal Sayar,Feyza Bağlan
  · Timaş Yayınları
  · Basım Tarihi : 06 - 2010
  · ISBN : 978-605-114-231-9
  · Sayfa Sayısı : 334
  · Etiket Fiyatı : 15.50 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş