Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Korkuteli Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Korkuteli Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtım - Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri - Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu İletişim Bilgileri - Antalya Korkuteli'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  1984 yılında Korkuteli Lisesi' nden ayrılarak Korkuteli İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. Uzunoluk mevkiindeki pansiyonun okulumuza bağlanması sonucu Bakanlığımızın 10.09.1999 gün 8913 sayılı yazısı üzerine adı "KORKUTELİ PANSİYONLU İLKÖĞRETİM OKULU" olarak değiştirilmiştir.

  01.09.2006 tarihi itibari ile PİO ların YİBO lara dönüştürülmesi kapsamında adı " KORKUTELİ YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU" olmuştur.

  Okulumuz, 2008-2009 Eğitim öğretim yılı ikinci döneminde 08/01/2009 tarih ve 00774 sayılı Valilik Olur’u ile İlçemiz esnaflarından hayırsever işadamı İrfan ÖNAL’ın babası adına yaptırmış olduğu Uzunoluk Mahallesindeki bu binaya taşınarak “OSMAN ÖNAL YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU” adını almıştır.

  OKULUMUZUN ÖZELLİKLERİ
  Okulumuz, yatılı ve gündüzlü olarak hizmet vermektedir. Okulumuza bağlı pansiyon 13.12.1999 tarihinde hizmete hizmete girmiştir. Yatılı öğrenciler sınavsız olarak yatılıya alınmıştır.

  VİZYONUMUZ

  Osman Önal Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak bizler okulumuzu 21. yüzyılda diğer ilgili kurumlarla daha iyi eğitim parolası ile yarışan ; sosyal, kültürel, sportif, konularda yeterli; toplumsal bilinç yönü güçlü, yaratıcı düşünceyi en ön planda tutan, tatlı rekabetin bir adım önünde öğrencilerin yetiştiği bu yüzyılın gerekliliğini yerine getirmiş, gelecek yüzyıllara şimdiden hazırlığını yapan, dayanışma ve işbirliğinin en üst düzeyde yaşandığı bir KURUM yapmak istiyoruz...

  MİSYONUMUZ

  Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline; getiren, çağdaş, demokratik, bilime inanan, vatanına ve; milletine bağlı, laik bireyler yetiştirip, topluma kazandırmak; için varız...
  Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Antalya Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Korkuteli Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / KORKUTELİ

  Adı: KORKUTELİ YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

  Adresi: Kiremitli Mh. Lise Cd.

  Telefon Numarası: 2426436766

  Faks Numarası: 2426436990

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresihttp:Korkuteli yibo

  [​IMG]
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Korkuteli Yatılı İlköğretim Forum Tarih
Antalya Korkuteli Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Antalya Tanıtımı 9 Aralık 2012
Akdeniz Üniversitesi Korkuteli Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 9 Şubat 2011
Yeşilyayla İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Ağustos 2010
Yelten Dallar İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Ağustos 2010
Yazır Fevziye Polat İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş