Korece Hakkinda Bilgiler - Kore Dili Hakkinda

'Diğer Diller' forumunda NeslisH tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Korece Hakkinda Bilgiler - Kore Dili Hakkinda konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Korece yüksek, orta ve düşük hitap şekli olmak üzere üç hitapla konuşulan ve alfabesi olan bir dildir. Sondan eklemeli bir dil olduğu için Türkler için öğrenmesi gerçekten çok kolaydır. Ayrıca Uzak Doğu dilleri arasında yazılış ve okunuş bakımından en kolayıdır.

  Korece öğrenmek İngilizce öğrenmekten çok daha kolaydır. Bir kere İngilizce öğrenirken yıllarca A dediginiz bir harfi A(ey) şeklinde yıllarca B diyerek tanıdığınız bir harfi B (bi) şeklinde öğrenmek zorunda kalıyorsunuz ki başlarda bu hiç kolay birşey değildir. Bu yüzdendir ki ingilizcede ki library kelimesini ilk önce laybreri değilde libreri şeklinde okuyoruz. Diğer harfler belkide ilk öğrenilen harfler olduğu içindir biraz daha hızlı doğru okumaya başlanıyor ama “i” gibi bazı harflere alışmak biraz daha zaman alıyor. Tabi ki İngilizce de ki okunuş kuralları o kadar fazla ve farklı ki bu sadece alıştığımız birşeyin ismini değiştirip öğrenmektense yeni birşey öğrenmenin daha kolay olduğunu açıklamak için verilmiş küçük bir örnektir.

  Eğer gerçekten Korece öğrenmek istiyorsanız düzenli bir çalışma ve sürekli dinlemeyle bunu kendi kendinize başarabilirisiniz. Çünkü Korece cümle sıralaması bakımındanda Türkçe’ye çok benzemektedir. Korecede de fiil sondadır. Korece “Ben eve gidiyorum” demek istiyorsanız önce beni sonra evi son olarakta gidiyorumu söylersiniz.
  저는 집에 갑니다. (Çonın çibe kamnida.) Ben eve gidiyorum.
  Yeter ki kelimeleri bilin. Genelde Türkçe gibi düşünüp korece kelimeleri yerine koyarak konuşulur. Bunun da azda olsa istisnası vardır.

  Tabi ki telafuz için bir koreliyi tanımak çok iyidir ama böyle olanaklarınız yoksa da korece sesli yayın yapan kaynakları sürekli dinlerseniz bu dilin ritmini öğrenebilirsiniz. Korece konuşmanın sanıldığı kadar zor olmadığını da anlarsınız.

  Korecede kişilere hitap çok önemlidir. Büyüklere, tanıdıklara, samimi arkadaşlara ve çocuklara farklı bir dille hitap edilir. Ve bu çok önemlidir. Büyüklere düşük dille hitap etmek çok büyük saygısızlıktır. O yüzden korece öğrenirken bu hitap şekillerini çok iyi öğrenmek gerekir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Eline sağlık paylaşım için sağol..
   

 3. korece bağlaçları ve zamirleri interneten bulmaya çalışıyorum fakat bulamıyorum nasıl bulabilirim
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Korece Hakkinda Bilgiler Forum Tarih
Korece Zamanlar ve Anlamları Diğer Diller 3 Ocak 2011
Korece Teşekkür Etme,Özür Dileme ve Anlamları Diğer Dillerde Tercümeler 3 Ocak 2011
Korece Türkçe Selamlaşma Diğer Dillerde Tercümeler 3 Ocak 2011
Korece Fiiler ve Anlamları Diğer Diller 3 Ocak 2011
Korece Türkçe Vucudumuzu Tanıyalım Diğer Dillerde Tercümeler 17 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş