Konya - Akşehir - Akşehir Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 8 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Konya - Akşehir - Akşehir Anadolu Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    AKŞEHİR ANADOLU LİSESİ’NİN
    TARİHÇESİ

Konya - Akşehir Anadolu Lisesi (215787) Milli Eğitim Gençlik Ve Spor Bakanlığının 21.02.1989 TarihVe 503/Eööiş-Fen-89 /4570 Sayılı Onayları İle Açılması Uygun Görülmüştür. Konya Milli Eğitim Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Danışma Kurulu’ Nun 16.03.1989/1 Sayılı Kararı İle “Konya Akşehir Anadolu Lisesi “Adı Verilmiştir. Akşehir Anadolu Lisesi 1989-1990 Öğretim Yılında Akşehir Selçuklu Lisesi’nin Binasında Eğitim Ve Öğretime Açılmıştır. 1991 Yılında İnşaatına Başlanan Okulumuz 10 Milyarlık Bir Harcama İle 1994 – 1995 Eğitim – Öğretim Yılında Kendi Binasında Hizmete Açılmıştır. Okulumuz Karma Eğitim Yapar . İlköğretim Okulu Sonunda Yapılan Genel Bir Sınav Sonucunda Kazananların Kayıt Yaptırdığı ve Hazırlığı Olan Bir Okuldur. Okulumuz Akşehir Anadolu Lisesi 21 Derslik 4 Laboratuar, 1 Kütüphane ,Kantin , Yemekhane Ve İdari Odalardan Oluşmaktadır. Bina 4 Katlı Olup Karkas Tipi Betonarmedir , Kalorifer Yakıtı İle Isınmaktadır . Aydınlatma Elektrik , Su İse Şehir Şebekesine Bağlıdır. Okulun Bina Ve Bahçesinin Alanı Yaklaşık 12000 Metrekaredir . Kapalı Spor Salonumuz Olmayıp Oyun Alanları Mevcuttur. Çevre Düzenlemesi Yapılmıştır. Okulumuz Şehir Merkezinden 4.7 Km Uzakta Olduğundan,Şehiriçi Dolmuş Ve Servis Minibüsleri İle Ulaşım Sağlanmaktadır.

aksanalisesi@hotmail.com

Telefon : 332. 8131010

Fax : 332.8133179

Web Sitesi : http://www.aksehiral.k12.tr/cms/index.php

Yükleniyor...