Kompozisyon soruları 5 tane

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 9 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Kompozisyon soruları 5 tane konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    kompozisyon soruları 5 tane

ÖRNEK KOMPOZİSYON SORULARI

1-“İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir.”Sözünü açıklayan bir yazılı anlatım hazırlayınız.

2-“Başkasının zararını isteme, kendin de zarar verme; hep iyilik yap, kibirlenme, kötülük yapmaktan sakın!” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

3-“Çok yaşamak elimizde değil, ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir.” Sözünü açıklayan kompozisyon yazınız.

4- “Büyüklerimize nasıl davranmalıyız? Sizin büyüklerinizden beklediğiniz davranışlar nelerdir?” konulu bir kompozisyon yazınız.

5- “Zor, imkânsızdan kolaydır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Nisan 2015

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

ÖRNEK KOMPOZİSYON SORULARI

1-“İnsan hayatı sınırlıdır sınırsız olan bilgidir.”Sözünü açıklayan bir yazılı anlatım hazırlayınız.

2-“Başkasının zararını isteme, kendin de zarar verme; hep iyilik yap, kibirlenme, kötülük yapmaktan sakın!” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız?

3-“Çok yaşamak elimizde değil, ama adımızı çok yaşatmak elimizdedir.” Sözünü açıklayan kompozisyon yazınız.

4- “Büyüklerimize nasıl davranmalıyız? Sizin büyüklerinizden beklediğiniz davranışlar nelerdir?” konulu bir kompozisyon yazınız.

5- “Zor, imkânsızdan kolaydır.” sözünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.

Yükleniyor...