Kombine Epilasyon Yöntemleri

'Güzellik & Bakım' forumunda Fatma tarafından 5 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Kombine Epilasyon Yöntemleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Birden fazla yöntemin aynı anda yada ardışık olarak kullanılarak maksimum etki elde etmeyi amaçlayan tedavi yaklaşımıdır.Kombine epilasyon,geçici bir yöntemle sağlanan epilasyonun kalıcı bir yöntemle idame ettirilmesi şeklinde olabileceği gibi,kalıcı bir yöntemle , anti androjen bir ilacın yada vaniqa gibi kıl büyümesini azaltıcı bir kremin birlikte kullanılması şeklinde de olabilir.
  Avantajları Kalıcı yöntemin etkileri görülesiye kadarki zaman dilimi içinde kozmetik görünümün düzeltilmesi
  Özellikle hormonal bozukluğa bağlı dirençli olgularda etkinliğin artırılması ve maliyetin düşürülmesi

  Kombine tedavi uygulamalarının etkinliği artıracağını teorik olarak söylemek mümkün görünse de, şu ana kadar yapılmış bilimsel çalışma olmadığından bunu kanıtlayacak objektif bir destek bulunmamaktadır.
  Bir dermatolog kıllanma durumunuza göre en uygun kombinasyonu belirleyecektir.Eğer hormonal bozukluğa bağlı bir kıllanma durumunuz varsa dermatoloğunuz size anti androjen bir ilaçla birlikte lazer yada elektroliz epilasyonu aynı anda önerebilir. Yada yurtdışından temin edebilirseniz vaniqa adlı kıl büyümesini azaltan kremi, lazer yada elektroliz epilasyon sonrası azalan kıl yoğunluğunuzun idame ettirmek amacıyla kullanabilirsiniz.
  Kombine yöntemleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik, lazer destekli epilasyonun etkinliğini azaltan yöntemlerin kombinasyonda kullanılmamasıdır. Özellikle ağda-cımbız tarzı kıl kökünü ortadan kaldıran yöntemlerden sonra birkaç hafta lazer epilasyon yapılamamaktadır. Ayrıca kıl büyümesi üzerine etkili kremler de (bu konuda etkinliği kanıtlanmış tek ürün vaniqadır) lazer epilasyon öncesi kullanılırsa lazerin etkinliğini azaltmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kombine Epilasyon Yöntemleri Forum Tarih
2012 Gece Kıyafetleri ve Kombineleri Bayan Giyimi & Bayan Modası 14 Ocak 2012
Kombine Estetik Ameliyatları Güzellik & Bakım 5 Ekim 2011
2011 Yazlık Ayakkabı ve Çanta Kombineleri - Rengarenk Ayakkabı ve Çanta Kombinleri Ayakkabı ve Çanta Dünyası 20 Aralık 2010
8000. kombine sahibine hediye Beşiktaş 26 Temmuz 2010
2011 bursaspor kombine fiyatları Diğer Takımlar 18 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş