Komşu'da başbakan ve bakanlar maaş almayacak!

'Yurt Dışı Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Komşu'da başbakan ve bakanlar maaş almayacak! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'da şok önlemler alındı. Başbakan ve bakanların maaşları dondurulurken, kamu kurumlarında çalışan yöneticilerin maaşları yarıya indirildi. Geliri 60 bin euronun üzerinde olanlara da yüzde 40 vergi uygulanacak.

  Ayrıca kamuda eleman alımları durdurulurken, ayrılan 5 kişi yerine sadece 1 kişi alınacak. Borsadaki kısa vadeli kazanca da vergi getirildi.

  Yunanistan'da hükümetin, bütçe açığı ve ekonomik krizin giderilmesi yönünde 3 ana noktada çaba sarf etmeyi kararlaştırdı.

  HEDEF BÜTÇE AÇIĞINI KAPATMAK
  Yunan basın - yayın organlarının haberine göre, Yunanistan Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu, ekonomik önlemlerin ele alındığı kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, hükümetin öncelikli görevinin bütçe açığının kapatılması ve ekonominin kurtarılması olduğunu söyledi.

  Bunlar yapılırken, en adil çözümlere gidileceğini belirten Papandreu, söz konusu çözümlerin elden geldiğince zayıf ve orta tabakayı korumaya yönelik olacaklarını belirtti.

  İkinci hedefin “kalkınma” olduğunu belirten Papandreu, içinde bulunulan şartların hükümetin kalkınma cephesindeki çabasını hızlandırmasını elzem hale getirdiğini savundu.

  Kalkınma için önlemlerin uygulanması yönünde “gaza basılması” gerektiği değerlendirmesinde de bulunan Başbakan, aksi takdirde krizin etkilerinin daha büyük olacağını söyledi.

  Kurumsal yapılanmanın hükümetin 3. hedefi olduğunu vurgulayan Papandreu, bunun halkın rahatlamasına yönelik olduğunu ve devletten daha iyi hizmet ve yaşam standardının iyileşmesi anlamına geldiğini sözlerine ekledi.

  (ekolay)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Komşu'da başbakan bakanlar Forum Tarih
Başbakan nasıl olurum hangi okullara gitmeliyim kısaca Meslekler Rehberi 26 Ocak 2017
Başbakanın Görevleri Ve Yetkileri Nelerdir? Hukuk 27 Şubat 2013
Başbakanın Görevleri Kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 26 Şubat 2013
Başbakan nedir - Başbakan Görevleri ve Yetkileri Hukuk 19 Şubat 2013
Başbakan Görevleri, Başbakanın Görevleri Nelerdir Diğer Mesleki Bilgiler 24 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş