Kolay Bolero Modeli Açıklamalı Resimli Yapılışı

'El Örgü Örnekleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kolay Bolero Modeli Açıklamalı Resimli Yapılışı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kolay Bolero Modeli (Açıklamalı)

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  YAPIM AŞAMALARI:

  1. ŞİŞİMİZE BEDEN ÖLÇÜMÜZE GÖRE İLMEK ATIP 25 CM KADAR 2 TERS 2 YÜZ YANİ LASTİK ÖRÜYORUZ.

  2. 25 CM SONUNDA HER 2 İLMEĞİ BİR ÖREREK İLMEK SAYISINI DÜŞÜRÜYORUZ.
  BU KISIMDA İSTEDİĞİMİZ ÖRNEĞİ KOYUYORUZ BURDA DEĞİŞİK BİR AJUR ÖRNEĞİ YAPILMIŞ. İSTERSENİZ SİZ DÜZ YADA HAROŞA YAPABİLİRSİNİZ. BU KISIM SIRT KISMINI OLUŞTURACAK.

  3. 28 CM ÖRNEKLİ KISMI ÖRDÜKTEN SONRA YENİDEN İLMEK SAYISINI ESKİ HALİNE GETİRİYORSUNUZ VE YİNE 25 CM ( YANİ 2 YÜZ 2 TERS ) LASTİK ÖRÜP, 25 CM SONUNDA HEPSİNİ BİR KESİYORUZ.

  4. DAHA SONRA PARÇAMIZI AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ 2' YE KATLAYIP LASTİK ÖRDÜĞÜMÜZ KISIMLARI KENARDAN DİKİYORUZ. ÖRNEK KOYDUĞUMUZ KISMI DİKMİYORUZ. ÇÜNKÜ BURADAN BOLEROYU GİYECEĞİZ.

  5. BU BOLEROYU GİYMEK İÇİN İSE YÖNTEM 3. RESİMDEKİ GİBİ TUTUP GİYECEKSİNİZ. HEM DİKİLEN YERLER BU ŞEKİLDE DAHA NET GÖRÜLÜYOR.

  Ortadaki Ajur örgünün Yapılışı:


  ÖRNEK 12 İLMEK VE KATLARI ÜZERİNDEN KURULUYOR :

  3 SIRA DÜZ ÖRÜN,

  4. SIRADA BAŞTAN ÜÇ İLMEK TERS ÖRÜLECEK 1 ARTIR (YANİ İPİ ŞİŞE DOLAMAK) 2 KES, 2 KES 1 ARTIR VE 3 İLMEK TERS ÖRÜLECEK.SONRA YİNE 1 ARTIR 2 KES, 2 KES 1 ARTIR 3 İLMEK TERS.. TÜM SIRA BU ŞEKİLDE TAMAMLANIR.

  5, 6 VE 7. SIRALARDA YİNE DÜZ ÖRGÜ ÖRÜLÜR VE 4. SIRADAKİ İŞLEM YAPILIR. YANİ HER 4. SIRADA DÜZ YÜZDE ÖRNEK UYGULANACAK.  ÖNÜNÜ TUTURMAK İÇİN ÇENGELLİ İĞNE ŞEKLİNDE BİR BROŞ OLABİLİR. SİZ UÇLARI PONPON OLAN 2 İPLE YADA DÜĞME İLEDE BİRLEŞTİREBİLİRSİNİZ
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş