Kokular İçin Pratik Bilgiler- Istenmeyen Kokular Icin Pratik Bilgiler

'Pratik Bilgiler' forumunda NeslisH tarafından 23 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Kokular İçin Pratik Bilgiler- Istenmeyen Kokular Icin Pratik Bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  • Buzdolabına koyduğumuz bazı meyve ve yemekterin kokusu: Buzdolabınızdaki bazı meyve ve yemeklerin kokusu öteki yemekleride sarar. Küçük bir kaba biraz süt koyup dolabınızın bir köşesine yerleştirirseniz, istenmeyen kokuların süt tarafından emildiğini göreceksiniz.
  • Lahananın kokusu aslında kötü değildir. Ancak pişerken pek de hoş olmayan bir kokusu vardır. Tabi bunu önlemek içinde çözüm yolu var. Lahanayı pişireceğiniz tencerenin içine, biraz ekmek için koyduktan sonra pişirmeye başlayınız. Yemeğe karışmaması için, ekmek içlerini küçük, temiz bir torba içinde koymanız, sonra alıp atmanız da size büyük kolaylık sağlayacaktır.
  • Çeşitli av hayvanlarının ağır kokuları vardır. Kaz, ördek ve av hayvanlarının eti ağır kokulu olanların, bu kokularını gidermek için unla ovalamak ve yarım saat kadar unun içinde bırakmak lazımdır. Av etinin hangisi olursa olsun fırında pişirmeden önce evvela haşlamalı, sonra soğan suyu, tuz, biber, arzu edilen baharatı karıştırıp, haşlanmış etin etrafına sürmeli, en son olarak da yumurta sarısını yoğurtla karıştırıp eti bu karışıma bulayıp, yağlanmış tepsiye koyup fırına sürmelidir.
  • Sarımsak kokusu: Özellikle ellerdeki sarımsak kokusunu çıkarmak biraz zordur. Ve Belkide bir günden fazla elimizden bu koku gitmez. Ama bunun pratik bir çözüm yolu vardır. Avucunuza biraz tuz alınız, hafifçe nemlendirdikten sonra iyice ovaladıktan sonra sabunla yıkarsanız elinizdeki sarımsak kokusunun gittiğini görürsünüz. Soğan ve balık kokusu içinde aynı uygulamayı yapabilirsiniz. İşe yaradığını göreceksiniz.
  • Kereviz kokusu: Kereviz pişirirken kokusunu almak için içine biraz lahana turşusu koyun. Turşu, kerevizin kokusunu alacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kokular İçin Pratik Forum Tarih
İstenmeyen Kokular - Kokuları Gidermek İçin Pratik Bilgiler Pratik Bilgiler 4 Mart 2009
İstenmeyen Kokular İçin Pratik Bilgiler Pratik Bilgiler 14 Ekim 2008
Buzdolabı Kokuları Nasıl Giderilir Buzdolabındaki Koku Nasıl Gider Pratik Bilgiler 1 Eylül 2013
Eldeki Kokular Nasıl Çıkar - Eldeki Kokuları Çıkarma Yolları Pratik Bilgiler 18 Eylül 2011
Osmanlı Saray Kokuları ve Özellikleri Güzellik & Bakım 8 Mart 2011

Bu Sayfayı Paylaş