Kocaeli Üniversitesi - İletişim Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda UquR tarafından 7 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Kocaeli Üniversitesi - İletişim Fakültesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kocaeli Üniversitesi - İletişim Fakültesi

  Kocaeli Üniversitesi - İletişim Fakültesi

  Kocaeli Üniversitesi İletşiim Fakültesi 1997 yılında kurulmuş, 1998-1999 Eğitim ve Öğretim Yılında öğrenci kabulüne başlamıştır.
  Fakültemiz kurulduğu yıl, Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi karşısında bulunan ve halen psikolojik danışma merkezinin faaliyetlmerini yürttüğü binada hizmete başlamıştır. 1998 - 1999 Eğitim Öğretim yılından itibaren ise Hereke Yerleşkesi'nde faaliyetlerini sürdürmüştür. 2004 yılı Haziran ayında Umuttepe Yerleşkesi'nde hazırlanan modern binasına taşınan fakültemiz, 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılı itibariyle 5400 metrekare alanda toplam 1005 öğrenci ve 40 akademik personel ile çalışmalarını yürütmektedir.

  Fakültenin kurucu dekanı, İletişim Fakültesi Dekanlığı'na 15 Aralık 1997 tarihinde atanan Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu'dur.

  Donanım

  • 14 adet derslik salonu (4 adedi teknoloji sınıfı),   2 adet 25 bilgisayarlı PC laboratuarı,
   1 adet 25 bilgisayarlı Machintosh laboratuarı,
   1 adet Kütüphane ve Okuma Salonu,
   2 adet televizyon stüdyosu,
   1 adet tam donanımlı radyo stüdyosu,
   1 adet basimevi,
  • Socrates-Erasmus Eğitim Programı Koordinasyon Ofisi,Farklı faaliyetler için uygulama birimleri


   * Ajans Odası
   * Masaüstü Yayıncılık Odası - Görsel İletişim Tasarımı Atölyesi
   * Halkla İlişkiler Atölyesi
   * Reklamcılık Atölyesi
   * Kulüp etkinlik odası
   * Bilimsel Araştırmalar Grubu Odası,
   * İnternet Erişim ve Uygulama Salonu,
   * Film arşivi

   Öğrencilerin sürekli kullanımına açıktır.
  Kocaeli üniversitesi ıletişim Fakültesi, geleceğin mesleği iletişim alanında büyük başarılara imza atacak bireysel yetenek ve nitelikleri zengin, kültürel birikimi toplumsal olguları kolaylıkla yorumlayabilecek, duyarlı, bireysel ve toplumsal haklara saygılı, vizyonu geniş, teknik bilgi donanımını sürekli geliştirme eğilimine sahip iletişimciler yetiştirmeyi hedefliyor.  Eğitim dili Türkçe olan fakültemizde, yabancı dil derslerinin YÖK tarafından uygun görülen ders saati çerçevesinde yapılmasının yanı sıra, yabancı dil konusuna eğilimi ve merakı olan öğrencilere de bölümde danışmanlık hizmeti verilmektedir.  Fakülte bünyesinde eğitim veren 3 bölümde öğretim, gereksinimlere yanıt verebilecek teknik altyapısı ve nitelikli öğretim elemanları ile sürdürülüyor. Bu amaçla fakültemizde paket program ve projeler için çekim ve uygulama amaçlı iki adet Televizyon stüdyosu, iki adet kurgu odası, bir adet Radyo Uygulama Stüdyosu; öğrencilerimizin habercilik ve medya deneyimi kazanmaları amacıyla kurulan Haber Ajansı Uygulama birimi, Gazete Hazırlık Birimi; proje ve uygulama çalışmalarını yürütmek üzere Reklamcılık Atölyesi, Halkla İlişkiler Atölyesi ve Görsel İLetişim Tasarımı Atölyesi; yayın hazırlık ve baskı birimi; kullanılacak görsel malzemenin hazırlanacağı ve temel fotoğraf bilgisini uygulamaya yönelik fotoğraf laboratuvarı; bilgisayar kullanma alışkanlığı edindirmek ve bireysel kullanımı desteklemek amacına yönelik olarak iki adet PC ve bir adet MAC laboratuvarı; öğrencilerimizin internet erişimi ve araştırmalarında kullanmaları için Internet Cafe ve iki adet teknik sınıf bulunuyor.  Teknik cihaz altyapısı da gün geçtikçe genişleyen fakültede öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri teknik malzemelerin hazır bulundurulmasına ilişkin çalışmalar da sürdürülüyor. Bu amaçla öğrencilerimizin habercilik deneyimi kazanma eğitimleri sırasında kullanılmak üzere sayısal ve mekanik fotoğraf makinaları, ses kayıt cihazları, kameralar, ışık düzenekleri, kurgu ve montaj setleri gibi olanaklar da mevcut.  Modern donanıma sahip fakülte binası, toplam 16 adet derslik, uygulama birimleri ve personel odaları ile birlikte 5500 metrekare alan ile öğrencilerimizin ferah bir ortamda eğitim görmelerine olanak tanıyor.  2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılı'ndan itibaren İngilizce Hazırlık eğitiminin de müfredata eklendiği fakültemiz, 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılında öğrenci alacak olan Reklamcılık ve Görsel İletişim Tasarımı bölümleriyle daha geniş bir öğrenci potansiyeline hitap edecek
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kocaeli Üniversitesi İletişim Forum Tarih
Kocaeli Üniversitesi Gazanfer Bilge Meslek YüksekOkulu Bilgileri Üniversiteler 31 Ocak 2011
Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek YüksekOkulu Bilgileri Üniversiteler 31 Ocak 2011
Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 31 Ocak 2011
Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 31 Ocak 2011
Kocaeli Üniversitesi Taban Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş