Koşarak Kaçmak Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 17 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Koşarak Kaçmak Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Koşarak Kaçmak

  Yanlış ve günahlı yoldan Allah'ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye tövbeye emniyete; Düşmandan kaçmak güvende olmaya Ehil olan kimselerin bir şeyden kaçması yetkili bir mevkiye geçmeye Herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaççtığını görmek vefat etmeye Askerin cepheden kaçması galibiyete kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder.

  Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

  Rüyada kendinin kaçtığını görmek eskiden olan ve size çok sıkıntılar yaşatan bir olayın tesirinden kurtulamadığınız anlamındadır. Koşarak kaçtığını görmek aklın sayesinde bütün sorunların üstesinden geleceksiniz demektir.

  Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı fakat bunu başaramadığınızı gördüyseniz birtakım sahtekar insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir.

  Kişinin zekasını kullanarak sorunlardan sıyrılacağını işaret eder. Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir.

  Rüyada kaçmak (firar) Cenab-i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanir. Rüyasinda bir düsmandan korkarak kaçtigini gören kimse bir yerden bir isten bir kimseden korkusu varsa kurtulur. Bir kimsenin rüyasinda korkmadigi halde kaçtigini görmesi o kimsenin yakinda ölecegine delalet eder. Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtigini görmek endiseli bir durumda bulundugunuza hapisten kaçan bir arkadasiniza yardim etmek maksadi ile onu sakladiginizi görmek bir tehlikenin size dogru yaklastigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada firar. Allah (C.C.)a dönmeye isarettir. Rüyada kaçmak velayet emniyet tövbe ve ölüme isarettir. Rüyada korktugu bir düsmanindan kaçtigini gören kimse korkudan emin olur. Alim bir kimsenin rüyada kaçmasi. o alimin kadi olmasina isarettir. Bir kimse rüyada kaçtigi halde korkmadigini görse; o kimsenin ölecegine isarettir. Rüyada kaçtigini ve kaçma sebebinin ne oldugunu bilmedigini gören kimse tövbe ve istigfar eder. Rüyada askerin firari galibiyettir. Kafirlerin kaçmasi ise; firarin ta kendisidir.

  Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

  Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Koşarak Kaçmak Rüya Forum Tarih
Bir Adam Girdi Şehre Koşarak Kitabı Tarık Tufan Kitap, Resim ve Dergi 28 Ağustos 2010
Bucak Bucak Kaçmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 12 Temmuz 2012
Ağzının Tadı Kaçmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 30 Haziran 2011
Abdesti Bozulmak (Kaçmak) Deyiminin Anlamı Atasözleri & Deyimler 14 Haziran 2011
Rüyada harpten kaçmak Rüya Tabirleri 16 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş