Knight Errant Kimdir - Knight Errant Müzik Grubu

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Knight Errant Kimdir - Knight Errant Müzik Grubu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Knight Errant Kimdir - Knight Errant Resimleri - Knight Errant Biyografisi - Knight Errant Hakkında  Knight Errant 1993 yılında kurulmuş bir Türk metal müzik grubudur.

  Şarkı sözleri İngilizce'dir. Metal müzik gruplarının genelinin aksine şarkılarda keman kullanırlar. Kelime anlamı olarak "Maceracı, gezgin şövalye" anlamına gelen Knight Errant günümüz dünyasında hayata karşı bir idealist bir duruşu ifade etmektedir.

  1993 yılında 'Gezgin şövalye' günümüze kadar uzanan uzun yoluna başlar, o zamanın kısmen de olsa zor koşullarda üretmeye başlayan Knight Errant ilk konserini 1994 yılında İstanbul Cazibe Bar'da verir ve böylece İstanbul dinleyicisiyle ve az sayıda olan Heavy metal dinleyicisiyle buluşur, kemanla birleşen melodik heavy metal figürlerine sahip müzikleri onları yola güçlendirerek başlatmıştır ve bu Wacken Open Air'a kadar varan yolculuğun ilk durağıdır.

  1997'ye kadar gerek camiada gerekse basında gördükleri ilgi ve destek albüm çalışmalarına yavaş yavaş şekil vermektedir. 1999 Temmuz ayında Knight Errant grubun ismini taşıyan ilk debut albümünü Kod Müzik/Trak Müzik aracılığıyla dinleyenlerine ulaştırır ve gerek yurt içi gerek yurt dışında büyük bir dinleyici kitlesinin beğenisini kazanır ve 2001 yılında Türk Metal Müziği için bir kilometre taşı olan 'Knight Errant Wacken Open Air'da' açılışı yaparak sahne alır ve oradaki binlerce (katılım olarak her sene 35 bin seyirci ve 60 grup) metal fanının beğenisini kazanır, götürdükleri albüm kayıtları orda çok kısa sürede adeta kapışılır ve bir anlamda Knight Errant W.O.A'da sahne alan ilk Türk grup olarak üzerine düşen görevi fazlasıyla yapar. Bunun medya ve internetteki yansımaları olan Rockhard (almanya) dergisine, [metal-inside.de metal inside], [planetheavymetal.de planet heavy metal], [truemetal.de true metal], [soundbastard.de soundbastard] gibi metal dinleyicilerinin yoğun ilgi gösterdiği web sitelerine röportaj verirler.

  2001 süreci sonrasında her müzik grubun da olabilmesi muhtemel olan sorunları Knight Errant'da yaşar ama güç kaybetmek yerine daha da müziğin köklerine inerek adeta kendine has bir tarza ulaşan grup daha da güçlenerek yoluna devam eder. Takvimler 21 Aralık 2005'i gösterdiğinde Knight Errant - Divan albümü müzik marketlerdeki yerini alır. 8 senelik bir suskunluktan sonra bu albüm geçen senelerin ve 50'yi aşkın sahne tecrübesinin tadına doyulmaz bir ürünüdür. Divan albümünün özellikle Avrupa'da önemli bir ilgi görmesi ve Rochard'dan aldığı olumlu eleştiriler grubu tekrar Almanya'ya taşıyan bir etmen oldu. 2007 Temmuz'unda adres bu kez Headbangers Open Air idi. Burada yapılan performans, yine Alman basınında oldukça fazla övgü aldı. Halen aktif olarak müzik hayatına devam eden grup, 'gerçek ve duruşu olan müzik' yapan sayılı gruptan biri olarak Türk metal camiası için ilklerden biri olmuştur..

  Güncel Knight Errant kadrosu ise,

  Uluer Emre Özdil - Vokal/ Barbaros Bensoy - Vokal+Gitar/ Ali Ulupınar - Gitar/ Ilgın Ayık - Keman/ Murat Arslanoğlu - Davul/ Deniz Turan- Bas Gitar/

  Albümleri

  * KE (Temmuz 1999)
  * Divan (14 Aralık 2005)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Knight Errant Kimdir Forum Tarih
Knight Online Combo Nasıl yapılır? Resimli Anlatım Diğer Oyunlar 12 Kasım 2010
Knight Online İtemler Sözlüğü Diğer Oyunlar 12 Kasım 2010
Dark Forces 2: Jedi Knight Oyunu hileleri Oyun Hileleri 23 Şubat 2010
PT Boats: Knights of the Sea demo Demo Oyun İndir 28 Ocak 2010
Ay'ı Kimler Yaptı - Christopher Knight - Alan Butler Kitap, Resim ve Dergi 23 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş