Klavyesi ayrı, ekranı ayrı Dokunmatik cep telefonu

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Klavyesi ayrı, ekranı ayrı Dokunmatik cep telefonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Yeni bir dokunmatik cep telefonu konsepti, ayrılabilen ekran ve klavyesiyle görenleri şaşırtıyor.

  Fujitsu ve DoCoMo, bir süredir farklı bir konsepte sahip olan yeni cep telefonları üzerinde çalışıyorlardı. Nihayet geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ikilinin yeni telefonu, hem dokunmatik bir ekrana hem de klavyeye sahip. Ancak bu telefonu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği arzu edildiği takdirde iki parça halinde kullanılabilmesi!
  Klavyesi ve ekranı ayrı ayrı kullanılabilen bu telefonda, klavye ve ekranla gerçekleştirilen işlemler de farklılık gösteriyor. Video ve diğer multimedya uygulamaların kullanılmasına izin veren dokunmatik ekran modülünün yanında, 3G bağlantısı gibi daha sofistike ayarlarlar da telefonun klavyesi üzerinden gerçekleştiriliyor.
  Ekran modülüne Bluetooth aracılığıyla bağlanan, dokunmatik bir yapıya sahip olan ve istenildiğinde mıknatısları aracılığıyla tekrar telefonun ekranıyla bütünleşebilen klavye, cep telefonunda bulunan daha farklı fonksiyonların kontrol edilebilmesine de olanak tanıyor.
  Kullanıcıların Fujitsu ve DoCoMo'nun geliştirdiği bu farklı konsepte sahip cep telefonunu nasıl karşılayacağı ise şimdiden merak konusu.
   

Bu Sayfayı Paylaş