Kiyomizu Dera Kyoto Hakkında Bilgi ve Resimler

'Yabancı Tatil Yerleri Hoteller' forumunda SeLeN tarafından 11 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kiyomizu Dera Kyoto Hakkında Bilgi ve Resimler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kiyomizu Dera Kyoto Görüntüleri - Doğal Manzara - Kiyomizu Dera Kyoto Manzaralar - Doğa Manzara Resimleri - Kiyomizu Dera Kyoto Hakkında
  Kiyomizu Dera Kyoto'nun doğusunda bulunan bağımsız bir budist tapınağıdır. Antik Tokyo'nun tarihi anıtlarından biri olan tapınak, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.
  [​IMG]

  Tapınağın girişi Heian ilk döneminde bulunmuştur. 1633 yılında yeni binaları eklenen tapınağın tarihçesi 798 yılına uzanır. Tapınak ismini kompleksin içindeki şelaleden almaktadır. Kiyumizu, temiz saf su anlamına gelmektedir. Ana girişte geniş bir bahçe ile şehre etkileyici bir hava veren uzun sutunlar bulunmaktadır. Tapınağı populer kılan bir başka özellik ise buraya has olan bir inanıştır. 13 metre yükseklikten atlayarak hayatta kalan kişinin dileğinin mutlaka gerçekleşeceği rivayet edilmektedir. Edo döneminde 234 atlayış kaydedilmiş ve bunların % 85.4'ü hayatta kalmıştır. Günümüzde bu gelenek yasaklanmıştır.

  [​IMG]  Ana holün hemen altında Otowa şelalesi bulunmakta ve sular 3 kanaldan bir göle akmaktadır. İnanışa göre bu kanallar sırasıyla bilgi, sağlık ve uzun ömrü simgelemektedir. Kutsal olduğu kabul edilen su tapınak ziyaretçileri tarafından terapik özelliği olduğu inancıyla içilmektedir.


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kiyomizu Dera Kyoto Forum Tarih
2013 Rusya Federasyonu Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 13 Eylül 2012
Rusya Federasyonu Bayrağının Anlamı Nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 8 Nisan 2012
Rusya Federasyonu'nun Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
Rüyada Moderatör Olmak Ne Demektir ? Rüya Tabirleri 18 Şubat 2012
Kaldera Nedir, Kaldera Hakkında Bilgi Doğa ve Bitkiler 7 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş