Kişisel İmaj Niçin Çok Önemli? - Kisisel Imajin Onemi

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Kişisel İmaj Niçin Çok Önemli?


Eğitimin aile içinde başlar okulda devam eder. Ailenden ve okuldan mükemmel eğitim almış olabilirsin... Çok yetenekli ve becerikli de olabilirsin... Ancak önemli olan bu özelliklerini sunuş şeklindir. Hele de iş hayatına atıldığında “prezentabl” olmak yani kendini etkili bir şekilde prezante etmek çok önemlidir. Kişisel imaj kişilerin kafasında yokluğumuzda nasıl düşünüleceğini belirler. Eğer kişilerde yanlış imaj uyandırısak onların hakkımızdaki düşünceleri negatif olur negatif düşünceler de negatif davranışları yaratır. O halde başkaları tarafından nasıl bilinmek istiyorsan öyle davranmalısın.

Bir insanın kafasında oluşturduğu imaj bir zincirin halkaları gibidir. İmaj; o kişinin senin hakkındaki algılamalarını imajın oluşturduğu inançlar ise; düşüncelerini düşünceler de; duygularını belirler. Bu duygular da o kişinin sana karşı olan tavırlarını ve davranışlarını etkiler. Madem ki kişisel imaj bu denli önemli; o halde onu etkili ve başarılı bir hale getirmeye çalışman gerekli.

Bu konudaki çalışmalarını “içten dışa” yapman gerekir. Mutlu ve huzurlu olmak pozitif davranabilmek için güçlü ve zayıf yanlarını keşfedip hayattan ne beklediğini; iç dünyana bir yolculuk yapıp amacının ne olduğunu belirlemen gerekir.İnsanın hayatında; yaşantısını toz pembe hale getirmesi ne istediğini bilerek seçim yapması ve “istediklerini” yapmasıdır. Kendini keşfedip amacını buldun... Biz de sana iç dünyanı güzelleştirmek için birkaç öneride bulunalım...

Herşeyden öncepozitif dşünmeye gayret et.
Korkularını kontrol altına almaya çalış.
Ne olursa olsun sana enerji aşılayacak spor meditasyon hobi gibi şeylerle uğraş.
Daima pozitif düşünen kişilerle arkadaşlık et.
Asla pes etme. Her kapanan kapının ardından bir başka kapı açılır... Bunu unutma!!!
İnsanlara karşı yardımsever ve affedici ol. Onlara sevgiyle yaklaş.
Beden ve ruh sağlığına mutlaka dikkat et.
Kendine daima dinlenmek için vakit ayır.
Kendini sev ve iyi şeylere layık olduğunu düşün.
Bunları yapmak çok kolay bir iş değildir. Ancak başarmak için başlamak gerekir. İç dünyandan dış dünyana kadar uzanan bu uzun ince yolda sana başarılar.