Kira Sözleşmesi Örnegi

'Hukuk' forumunda Mavi_inci tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Kira Sözleşmesi Örnegi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kira Sözleşmesi Örnegi

  MADDE-1) TARAFLAR:

  Bu sözleşme .................................................. ..............................adresindeki .................................................. .(KİRALAYAN) ile .................................................. .............. .......................... ......................... .................................................. adresinde faaliyet gösteren ......................... ..................... ....................... .......................... (KİRACI olarak anılacaktır) arasında akdedilmiştir.

  MADDE-2) KONU :


  Kiracinin talep ettiği ve Kiralayanın kendi depolarında kiracı veya yetkili temsilcisine teslim edeceği ................. seri numaralı ...... ................... kaynak makinesinin ücret karsılığı kiralanmasıdır.

  MADDE-3) ÜCRET :
  İşbu sözleşmenin bedeli kira konusu kaynak makinesinin kiracıya teslim edildiği günden itibaren her gün için ................. Tl. (USD) ve + % 15 KDV. dir.

  MADDE-4) MALIN TESLİMİ VE ÖDEME ŞEKLİ :


  4.1)Makine isbu sözleşmenin taraflarca imzalanmasından sonra kiralayanın deposunda kiracı veya yetkili temsilcisine teslim edilecektir.

  4.2) Ödeme makinenin kiracıya tesliminde peşin olarak yapılacaktır. Ancak peşin yapılmayan kiralamalarda ödemenin ne zaman yapılacağı belirlenmelidir. Buna göre vadesinde ödenmeyen kira alacaklarına hiçbir ihtara gerek olmadan aylık % 10 gecikme bedeli ilave edilerek tahsil edileceği hususunu kiracı taraf peşinen kabul ve taahhüt eder.

  MADDE-5) SÖZLEŞMENİN ORTADAN KALKMASI VE FESHI:

  Sözleşme aşağıdaki şartların oluşması hallerinde sona erer.

  5.1.) Kiracının bu sözleşmeye uygun olarak tüm kira bedellerini ödeyerek makineyi kiralayana teslim aldığı gibi kiralayanın deposunda teslimi ile sona erer.
  5.2.) Kiracının makinenin satış ücretini peşin olarak ödemesi.

  MADDE -6) KİRA MÜDDETİ :

  6.1) Kira müddeti ........... ay (veya gün) dir. Ancak kiracı makineyi süre bitiminde aldığı gibi teslim etmez ise, geciken her gün için ............. Tl. (USD) kira bedeli ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Kiracı makineyi bu süre zarfında kullanmadığından bahisle, kira bedeli ödemekten kaçınamaz.
  SAYFA İKİ (2)

  MADDE -7) ÖZEL HÜKÜMLER :

  7.1) Makine kiracıya teslim edildikten sonra meydana gelecek her türlü bakım onarım ve hasardan sorumludur. Makinenin ziyasi halinde kiraci hiçbir ihtara gerek kalmadan makinenin bedelini kiralayana 10 gün içinde def’aten ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Kiracının bu parayı geç ödemesi halinde de aylık % 10 gecikme bedeli ödeyeceğını de kiracı peşinen kabul ve taahhüt eder.

  İsbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda ..........................................İcra daireleri ile mahkemeleri yetkilidir.  KİRACI KİRALAYAN


  .........................................
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kira Sözleşmesi Örnegi Forum Tarih
Kırağılaşma ne demek kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Kırağılaşma Nedir Kısa Bilgi Doğa ve Bitkiler 11 Şubat 2014
2013 Rezzan Kiraz Kasım Ayı Burç Yorumları - Rezzan Kiraz Kasım 2013 Burç Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 22 Ekim 2013
Ayaşlı ile Kiracıları Kitabının Özeti Memduh Şevket Esendal Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
2013 Rezzan Kiraz Ekim Ayı Burç Yorumları - Rezzan Kiraz Ekim 2013 Burç Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 19 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş