kimseye yarın sözü verilemez

'İslamda Aile ve Kadın' forumunda sleza tarafından 10 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  kimseye yarın sözü verilemez konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimseye yarın sözü verilmez; hatta kendimize bile ; kendimize bile yarın için ne bir vaat ne bir söz verebiliriz…..

  Sean Connery ‘nin başka bir filmde dediği gibi ‘Sadece güneşin yarını olabilir’……

  Peki o zaman nasıl yaşamalı ki; her dem anı düşünerek mi; yarın için hiç emek vermeyerek mi?

  Dengesi nedir ki bunun?

  Hep yarını düşünüp; bugünü geçiştirerek mi? Yoksa yarını hiç düşünmeyip sadece anı mı geçirsek ? Ama o zaman yarın gelince ne yaparız ki ; hiç tedbirsiz beklentisiz; yarının da bu an olacağını hesaba katmadan?

  Bazen oluyor, böyle cevabını bilmediğim sorular soruyorum.

  Bu soruyu sorduran belki de bir daha görememekten korktuğum insanlardır; belki de daha en az bir ay kullanacağımı düşündüğüm kırmızı parfüm şişeme elimi attığımda bittiğini görüp şaşırmamdır. Ve bitmediğini altının sessizce kırılıp; süzülüp gittiğini anlamam; tıpkı bir daha görememekten korktuğum insanlar misali…….Parfüm bu alınır değil mi;alınır alınır ama öylesine süzülüp giden hediye parfümün yerini tutar mı dersiniz? İşte şu an yaşanan günler de öyle ;bir tanesi diğerinin yerini tutamaz; yenisi gelir, gelir belki ama aynısı olamaz…….

  O zaman belki de elimizdeki parfümün biteceğini bilmeli hatta aniden kırılıp da dökülüvereceğini; her sürüşte keyfini bilmeli ve bittiğinde ya da kırıldığında sessizce ; kıymetli ise şişesini saklamalı ben gibi; yenisi yeni günlerde gelse bile eski anıları yüreğimizde taşımalı……Ve asla gelmesi ümit edilen günler için bugünü silmemeli güzellikleri ertelememeli….

  Kimseye yarın sözü verilemez ; verilemez ama gelebilecek yarın için de aklımızı; kendimizi güçle bilemeli; bazen gözyaşlarımızı yastığa dökmeli ve istiyorsak da göstermeli…..  Ama bazen çaresizsek eğer ; ve yarının bittiğini düşünüyorsak; saten örtümüzü başımıza; kırmızı cam şişede kalan son demleri burnumuza çekercesine; ve turkuazın yere düşmüşünü

  özenle kalbimizin köşesine asar gibi ışığa gizlercesine….. içimizi korumalıyız ve anıları gözyaşlarımız eşliğinde yaşamalıyız; güneşin doğuşu bir vardır tek yarın; bir tek buna güvenebiliriz…..

  Ve yarına yarına yine de güvenmeliyiz ki güneş acılarımız silsin; yarını yeni ümitlerle getirsin….Yarın vardır bilmeliyiz ; biz olmasak da yarın vardır….hazırlıklı olunuz…..
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Allah razı olsun paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kimseye yarın sözü Forum Tarih
Öğrendiğiniz başkalarınında bilmesi gereken bir bilgiyi kimseye söyleyemediğinizde ne hissedersiniz Eğitim Bilgileri 8 Şubat 2017
Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 14 Mayıs 2012
Kimseye Muhtaç Olmama, Allah'ın Es-Samed Güzel İsmi Oruç-Hac-Zekat 15 Nisan 2012
Çocuğu Olan Kimseye Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 4 Kasım 2011
Babasına Hayır Etmeyenin Kimseye Hayrı Olmaz Atasözünün Anlamı Açıklaması Atasözleri & Deyimler 29 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş