Kimliğinizi en pratik nasıl değiştirirsiniz

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda KaRDeLeN tarafından 17 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kimliğinizi en pratik nasıl değiştirirsiniz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bakanlık 81 ilin valiliğine nüfus cüzdanı değiştirme taleplerini karşılama talimatı gönderdi. İçişleri Bakanı Beşir Atalay imzalı genelgede 30 Mart 2009 tarihine kadar Nüfus Müdürlüklerinin Cumartesi ve Pazar günleri çalışması istendi.

  HAFTASONU DA ÇALIŞACAKLAR
  Kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanlarının değiştirilmesi esnasında aksama yaşanmaması için 5 hususa dikkat çekildi. Yerel seçimler nedeniyle artan nüfus cüzdanı değiştirilmesine yönelik taleplerin karşılanması için müdürlüklerin seçim akşamına kadar cumartesi ve pazar günleri de çalışması istendi.

  EHLİYET VEYA PASAPORTLA BAŞVURU
  Nüfus cüzdanı ile başvuru yapılması durumunda cüzdan seri numarası sistemdeki bilgilerle aynı ise müracaat edilen her nüfus müdürlüğünden nüfus cüzdanı alınabileceğine dikkat çekildi. Vatandaşlık numarası eklenmesi için getirilen nüfus cüzdanlarında seri numarası sistemde bulunmazsa ehliyet, pasaport, basın kartı gibi diğer kimliklerin ibrazıyla vatandaşlık numarası eklenecek.

  TALEP BELGESİYLE DEĞİŞECEK
  Söz konusu kimlik belgelerinin ibraz edilmemesi durumunda ise muhtarlıklardan alınacak nüfus cüzdanı talep belgesiyle nüfus cüzdanları değişecek. Kayıp nüfus cüzdanı taleplerinde de ilgililerce yerleşim yeri veya diğer adresin bulunduğu muhtarlıktan alınacak nüfus cüzdanı talep belgesiyle cüzdanlar değişecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kimliğinizi pratik nasıl Forum Tarih
Google kimliğinizi sahiplenin Google Hakkında Her Şey 28 Nisan 2009
İftar İçin Pratik Yemek Tarifleri Mutfağımız Yemeklerimiz 22 Temmuz 2012
Pratik Çin Böreği Tarifi Yapılışı Dunya Mutfakları 11 Temmuz 2012
Pratik Milföy Pasta Tarifi Yapılışı Pasta ve Hamur İşleri 13 Şubat 2012
Evde Pratik Saç Bakım Önerileri Güzellik & Bakım 7 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş