Kimi ŞampiyonLukta IsrarLı

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. BaSKeTChi

  BaSKeTChi Üye

  Kimi ŞampiyonLukta IsrarLı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kimi Raikkonen, dünya şampiyonluğunu korumak için hala çok geç olmadığını belirterek, şampiyonluk için ümitsiz olmadığını ifade etti.

  Nisan ayından bu yana yarış kazanamayan Fin sürücü, şampiyona lideri Lewis Hamilton'ın 13 puan gerisinde üçüncü sırada bulunuyor.

  Hakkında, motivasyon eksikliği olduğu için düşük performans gösterdiği söylentileri yapılan Raikkonen, şampiyona mücadelesinden kopmak için hiçbir nedenin bulunmadığını ifade etti.

  Raikkonen, "Geçtiğimiz yıl sezonun ikinci yarısında araç ayarlarını iyi yapmayı başardık ve birçok yarış kazandık" dedi.

  Fin sürücü, "Şimdi de aynısı yaparak, puan farkını kapatmak zorundayız. 13 puan az değil, ancak (kapatması) imkansız da değil. Geçen yıl şampiyona liderinden 17 puan gerideydim ve önümüzde sadece 2 yarış vardı" diye konuştu.

  Valencia'dan sonra arıtk işleri yolunda gitmesinin zorunlu olduğunu kabul eden Raikkonen, "Belçika GP, sezonun en önemli yarışlarından biri. Spa'dan genelde iyi bir sonuçla ayrılıyorum. Fakat son yarışlardaki sonuçlarından ardından çok daha fazlasına ihtiyacım var" dedi.

  Sezon içinde birçok olumsuz yarışlar çıkardığını, bunun üzüntü verici olduğunu söyleyen Raikkonen, "Fakat bu ilk kez olmuyor, kariyerim boyunca son kez de olmayacak" şeklinde konuştu.

  Ferrari pilotu, "Bu tür durumlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz geriyor. Okuldayken, kötü bir notla eve dönmek her zaman kötü bir durum olmuştu. Yapabileceğiniz tek şey, bir daha aynı kötü durumu yaşamamak için daha fazla çalışmaktır" dedi.

  İtalyan ekibinin Monza testlerinin ardından ilerleme kaydettiği konusunda iyimser olduğunu ifade eden Raikkonen, "Testler gerçekten iyi gitti. Bazı yeni çözümler denedik. Genel paket iyileşmiş gibi görünüyor. Ancak bunu ancak pistte görebiliriz" şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş