Kilyos'ta Karaya Oturan Gemi İkiye Bölündü

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kilyos'ta Karaya Oturan Gemi İkiye Bölündü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kilyos'ta karaya oturan bir yük gemisi ikiye bölündü. Gemide bulunan 21 personel Kıyı Emniyeti ekiplerince tahliye edildi.
  [​IMG]
  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre İstanbul Gemi Trafik Hizmetlerinin çağrılarına cevap vermeyen ve Kilyos önlerinde demirleyen Moldova bayraklı ORÇUN C isimli gemi demirledikten sonraki çağrılara da cevap vermedi. Geminin demir tarayarak saat 03:00'da Kilyos Güven Burnu'nda karaya oturduğu tespit edildi.

  Kazanın haber alınmasının ardından İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen derhal Kurtarma 3, Kurtarma 4 römorkörleri ile Kıyı Emniyeti 1 ve Kıyı Emniyeti 10 hızlı tahlisiye botu olay mahalline sevk edildi.

  Kuvvetli kuzey rüzgarları ve ağır denizler nedeniyle 2 numaralı ambarına isabet eden kısmından kırılan kazazede gemi personelinin denizden tahliyesi mümkün olmayınca kara tahliye ekiplerince tahliye için varagele sistemi kuruldu. Ancak personel gemiden ayrılmayınca helikopter talep edildi. Hava şartları nedeniyle helikopterin havalanamadığı bildirildi. Bunun üzerine gemi kaptanı personelin karadan tahliye edilmesi için ikna edildi ve saat 08:14'de ilk personel gemiden alındı. Aynı zamanda saat 06:00 itibari ile bölgede gemiden kaynaklı kirlilik olduğu gözlemlendi. Ancak hava muhalefeti nedeniyle şu an için herhangi bir müdahale imkanı bulunmıyor. 09:15 itibariyle gemideki 21 personel tahliye edildi.

  Demsa Denizcilik ve Ticaret LTD. ŞTİ. şirketine ait olduğu öğrenilen boş kuru yük gemisinin Ukrayna'nın Nikolaev limanından Gemlik'e gittiği belirtildi. (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kilyos'ta Karaya Oturan Forum Tarih
Atatürkün Ankaraya Gelişi Hakkında Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Atatürk'ün Ankaraya Gelişi Hakkında Kısa Yazı Eğitim Bilgileri 22 Aralık 2013
Atatürkün Ankaraya Gelişiyle İlgili Yazı Örneği Atatürk Hakkında Herşey 10 Ağustos 2013
Denizden Karaya Esen Rüzgara Ne Denir Doğa ve Bitkiler 10 Nisan 2012
Karayağcı İlköğretim Okulu Bilgileri Gördes Manisa Manisa Tanıtımı 26 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş