Kilometrelerce uzaktan aynı masaya oturun!

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 12 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kilometrelerce uzaktan aynı masaya oturun! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kilometrelerce uzaktan aynı masaya oturun!
  [​IMG]


  “Sony 3D Telepresence” İle Kilometrelerce Uzaktan Aynı Masaya Oturun!
  Yenilikçilik ve kalite kavramlarıyla özdeşleşen Sony, geliştirdiği yeni teknolojiler ile hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Sony, geliştirdiği yeni 3D Telepresence konferans cihazını Hilton Otel’de düzenlediği lansman toplantısıyla kullanıcıların beğenisine sundu.
  [​IMG]
  Toplantıya SonyAvrupa ve Orta Doğu ve Afrika Ürün müdürü Akihisa Obara, SONY Videakonferans Teknik Uzmanı Helmut Luedecke ve IPELA Avrupa Kanal Müdürü Nuno Martins katıldı.

  3D TelePresence, konferans görüşmelerini sanki yüz yüze yapıyormuş hissi yaratıyor.
  [​IMG]
  Teknolojiyi yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline getiren ve birçok “ilk”e imza atan Sony, Hilton Otel’de gerçekleştirdiği lansman toplantısı ile yeni ürünü 3D TelePresence konferans cihazını kullanıcılarının beğenisine sundu. Sony geliştirdiği yeni 3D Telepresence konferans cihazı ile kullanıcılarına kilometrelerce uzakta olsalar bile aynı odadaymış hissini yaşatıyor.

  Diğer telepresence ürünleri sadece göz-kamera teması oluştururken, Sony’nin devrim niteliğindeki yeni 3D Telepresence cihazı, High definition teknolojisi ile birlikte göz göze teması sağlayarak aynı masada konuşma hissini veriyor.
  Göz-Kamera Teması Yerine Göz-Göze İletişim
  [​IMG]
  Bütün alternatif çözümlerde kamera, ekranlar arasında veya ekranların üstünde bulunur. Katılımcılar da yana veya yukarı bakarak karşısındaki kişiyle göz göze gelmeye çabalar. Sony 3D TelePresence ise patentli “Beamsplitter Teknolojisi” sayesinde kamerayı katılımcıların göz seviyesine getiriyor. Böylece direkt göz göze kontağı sağlıyor.
  2 Boyutlu Ekranlar Yerine Muhtesem 3 Boyutlu Projeksiyonlar
  [​IMG]
  Sony 3D TelePresence cihazı, katılımcıların ekranda yassı 2 boyutlu göründükleri geleneksel telepresence ürünlerinin aksine sunduğu oda çözümü ile uzaktaki katılımcıların görüntüsünü özel yansıtma teknolojisi zemini yardımı ile odaya dahil ediyor.
  Teknoloji duvarı yerine görünmezlik teknolojisi
  2 boyutlu yassı ekranlarıyla klasik telepresence sistemleri karşı tarafla aranızda bir bariyer olusturur. Sony 3D TelePresence ise teknoloji yerine insan odaklı bir çözüm sunuyor. Ekranlardan oluşmuş bir duvar görünmezlik teknolojisi ile yeniden oluşturuluyor ve katılımcıların aynı odada bulunma hissini güçlendirerek birbirleri arasındaki iletişimi kuvvetlendiriyor.
  Uyumluluk, güvenirlik ve kullanım kolaylığının birlikteliği
  High Definition (HD) teknolojisinde dünya lideri olan Sony’nin, uluslararası standartlara uygun olarak geliştirilen görüntü kodlama üniteleri, tüm dünyadaki video konferans sistemleri ile rahatça kullanılabiliyor. En büyük gerçeklik hissini karşılıklı iki Sony Telepresence ürünü verse de, Sony Telepresence uzaktaki 2 boyutlu ekranlarla da mümkün olan en yüksek çözünürlükle çalışmaya imkan tanıyor.
  Çoklu konferanslar gerçekleştirmek için geliştirilen Sony 3D TelePresence, değişik ihtiyaçları karşılamak üzere farklı seçenekler de sunuyor. Oda Çözümü tamamen özelleştirilebiliyor ve kullanıcılarına her türlü rahatlığı sağlayacak şekilde kuruluyor.

  Bilgi için: Sony Eurasia
  Telefon : 0216 633 99 54
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kilometrelerce uzaktan aynı Forum Tarih
KiLometreLerce Uzakta OLan ßirini Sevmek... Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 13 Ocak 2009
Davulun sesi uzaktan hoş gelir konulu kompozisyon Atasözleri & Deyimler 6 Mart 2014
Uzaktan Algılama Teknolojisi Nedir Hakkında Kısaca Bilgi Bilim & Teknoloji 7 Ocak 2014
Uzaktan Davulun Sesi Hoş Gelir Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 12 Şubat 2012
Göksel Uzaktan Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 23 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş