Kilolu Olmanın Faydaları

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 26 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kilolu Olmanın Faydaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kilolu Olmanın Faydaları


  İster katılın ister katılmayın bazı araştırmalar kilolu olmanın da yararlı olduğunu gösteriyor.


  1-Kalçalarınızı Büyütün
  Bir araştırmaya göre büyük kalçalı kadınların kalp krizi risklerinin daha düşük olduğu ve daha ileri ki yaşlara kadar yaşadıkları ortaya çıkmıştır. Kürdan bacak diye tabir edilen ince bacaklı bayanların ise kalp krizine yakalanma riski oldukça yüksek.


  [​IMG]


  2-Tartı
  2005 yılında 78 obez bayan üzerinde bir araştırma yapılmış. Bu araştırmaya iki grup bayan katılmış. Birinci grup kilo verme amacı ile rejim ve egzersiz yapan bayanlar, ikinci grup ise "her kilo da sağlık" prensibi ile hareket eden ve kilo verme amacında olmayan bayanlardan oluşmuş. İkinci grubun kan basıncı ve kendine güvenleri daha yüksek çıkmış. Araştırma sonucuna göre, kilo verme amacı içinde olan bayanların tehlikeki fiziksel sonuçları oluşuyor.


  3-Parlak Cilt
  İkizler arasında yapılan araştırmalara göre, beden kitle endeksi yüksek olan kardeşin daha genç göründüğü ortaya çıkmıştır.


  4-Artan Doğurganlık
  Ailenizi genişletmeyi mi düşünüyorsunuz? Zayıf bayanların çocuk düşürme riski normal kiloda ki bayanlara oranla yüzde 72 daha fazla.


  5- Güçlü Kemikler
  Kilolu bayanların kemikleri daha güçlüdür.


  6- Uzun Yaşam
  Kilo almak hayatınıza bir kaç yıl eklenmesine neden olabilir. Vücudunuzdaki yağlar vücudunuzun hastalıklar sırasında daha güçlü olmasına neden oluyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş