Kilo vermenin en güzel yolu

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 4 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kilo vermenin en güzel yolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İyimser olun, zayıflayın.

  [​IMG]
  İyimserliğin kilo verdirdiğine dikkat çeken araştırmacılar, çok fazla iyimser olmanın ise kilo verme girişimini engellediğini söylediler.
  The Telegraph'ta yer alan haberde, bir grup Japon psikolog tarafından gerçekleştirilen ve sonuçları BioPsychoSocial Medicine isimli tıp dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, hem şişman hem de mutlu olanların zayıflama programlarına daha az cevap veriyorlar. Araştırmada, fazla iyimser olmanın kilo vermeyi güçleştirirdiği, sağlık durumuyla ilgili biraz kötümserlik ve endişenin ise zayıflamaya olumlu etkileri olduğu açıklandı.
  Zayıflama programına katılan 101 erkek ve kadın üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, hastalara altı aylık zayıflama programına başlamadan önce ve sonra sorular soruldu. Çalışma, zayıflama programının başında durumunun bilincinde olan ve halinden kısmen rahatsız olanların daha kolay kilo verdiğini gösteririrken, başlangıçta hallerinden memnun olanların kilo vermekte zorlandığı ortaya çıktı. Hallerinden memnun olan hastaların, girişkenlik ve iyimserlik özellikleri gösteren "özgür çocuk" (FC-free child) egosuna sahip oldukları ve bu grubun kilo vermede zorlandığı kaydediliyor. Rapora göre, "A" (adult) "yetişkin" egosuna sahip, yani sorumlu kişilerin ise daha kolay kilo verebildiği belirtiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kilo vermenin güzel Forum Tarih
Hızla kilo vermenin zararları Diyet Beslenme 1 Mayıs 2010
Kanserden korunmak için kilo vermenin önemi Genel Sağlık 12 Nisan 2010
Egzersizle Kilo Vermenin Püf Noktaları Diyet Beslenme 17 Mart 2010
Ramazanda alınan kiloları vermenin yolları Diyet Beslenme 27 Eylül 2009
İşte kilo vermenin faydaları Diyet Beslenme 3 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş