Kilo Verememenin Nedenleri

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 4 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kilo Verememenin Nedenleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kilo verememe sebepleri - kilo vermek için ne yapmalı - kilo vermenin en kolay yolu - kilo vermenin yolları - neden kilo veremiyorum  Fazlalıklardan kurtulup kilo vermek elbette kilolu olan herkesin rüyası. Zayıflamak kilo vermek adına uyguladığımız bir çok proğram başarısızlık ile noktalandı ise kendi kendinize bu kadar diyet yaptınız yinede kilo verme başarısını gösteremediniz neden kilo veremiyorum sorusuna vemiş olduğunuz cevap nedir.

  Bu soruların cevaplarını sizler ile birlikte bulmaya gayret edelim. Her önünüze gelen diyet proğramı ile birlikte zayıflamaya çalıştınızmı. Tüm bunları yaparken diyetisyen kontrolü altında kilo verme daha kolay olabilir. Düşüncesini aklınıza hiç getirmediyseniz ilk not diyet listeleri mutlaka uzman kontrolünde kendi vücut ihtiyaçlarımıza göre ayarlanmalıdır.

  Bir takım hormonal rahatsizlıkları olanlar ile gizli kan şekeri olan kişiler kilo vermek istediklerinde normal bünyelere göre kilo kaybedemezler. Öncelikle kilo verme konusunda neden başarılı olamadığnızı doktorlardan öğrenmeye çalışmalısınız.

  Kilo vermek hayal değil
  Uygulanan diyet proğramı sizi kilo vermek adına açlığa mahkum ediyorsa kısı sonra kilo almaya başlayacağınızı unutmayın bu duruma dirensenizde aç kalarak yağlarınız yerine kaslarınızı kaybedebilirsiniz. Bununla birlikte metabolizma hızınız olumsuz yönde etkilenecektir.

  Diyet listenize sadık kalmak yerine öğünleri atlatmak veya sürekli olarak yemekler arasındaki süreyi değiştirmek yarar değil sarar verecektir diyet yaparken kilo vermek ile birlikte düzenli beslenme alışkanlığıda kazanılması gererkliliğini unutmayın.

  Diyet listesi ihmal edilmemeli
  Lifli gıdaları hayatımızın tüm dönemlerinde ihmal etmemeliyiz tükettiğiniz lifli gıdalar sindirim sisteminizin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır. Karbon hidratlar azaltılmalı fakat tamamen kesilmeden beslenmeye devam edilmelidir.

  Kilo vermek isteyen kişinin egzersizlerini ihmal etmemesi ve gün içerisindeki su tüketim miktarına kontrol etmesi gerekir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kilo Verememenin Nedenleri Forum Tarih
Kilo Verememenin 7 Sebebi Diyet Beslenme 8 Şubat 2009
Kilo verememenin 6 nedeni Diyet Beslenme 1 Ocak 2009
Kilometre ve Milimetrenin kullanıldığı alanlara örnekler Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Kilogram ile satılan ürünler nelerdir kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 24 Mart 2014
Kan ilaçları kilo yapar mı? Genel Sağlık 23 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş