kilo kontrolünde yanlışlar ve doğrular

'Diyet Beslenme' forumunda RiVeR_Nn tarafından 8 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  kilo kontrolünde yanlışlar ve doğrular konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kilo kontrolünde yanlışlar ve doğrular

  Yaz aylarının da gelmesiyle pek çok kişi kulaktan dolma bilgilerle zayıflamaya çalışıyor, uzmanlar uyarıyor: Sağlığınızdan olmamak için doğru bilinen yanlışlara dikkat!..

  Fazla kilolar kalıcı olarak gitmez
  Fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmak çok kolay olmasa da imkansız değildir. Yapılması gereken, şişmanlıkla birlikte görülen hastalıkların tedavisi ve kişiye ömür boyu sürecek yeni bir davranış modelinin öğretilmesidir. Şişmanlık, tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır.

  Kısa vadede zayıflanabilir
  Bir an önce zayıflamak isteyen insanlar, sağlıklarını bozma pahasına akla hayale sığmayacak yöntemler dener. Fazla kilodan muzdaripseniz, önce şişmanlığa neden olan gizli metabolik hastalıklarınız araştırılmalı ve metabolizma hızınız ölçülmesi gerekir.

  Diyetisyene gitmek şarttır
  Tedavi edilmesi gereken bir hastalık olan fazla kilo sorununu çözmek için doğru adres doktordur. Gerekli tetkikleri yapıp, tedavi yöntemine karar verecek olan doktordur. Diyetisyen tedavi yöntemine karar verilmesinden sonra size, doktorun verileri doğrultusunda beslenme önerisi getirebilir.

  TV karşısında atıştırmak zararsız
  Televizyon karşısında mümkün olduğunca bir şey yememeye özen gösterin. Çünkü televizyon hem görme, hem de işitme duyumuza hitap eder. 3. duyu olan tat duygusu, kontrolümüz dışına çıkabilir. Boş boş televizyon seyredemiyorsanız, yemek yerine şekersiz bitki çayını tercih edin.

  İlaç kullanarak incelmek kolaydır
  Ciddi kilo problemi bulunan insanlarda gerekli tetkikler yapıldıktan sonra, doktor kontrolünde ilaç tedavisi uygulanabilir. 1997'den beri tıbbi tedavinin bir parçası olarak ilaç tedavisi kullanılıyor. Klinik olarak kanıtlanmış bu ilaçlar doğru kullanıldığında, yararlı sonuçlar alınmaktadır. Bu ilaçları, gıda takviyeleri ile karıştırmamak
  gerekir.

  Saunada terlemek zayıflatır
  Sauna gibi sıcak ortamlarda terleyerek kaybedilen yağ değil, sudur. Bu gibi sıcak ortamlar, organizmanın toksinlerden arınmasını, kasların gevşemesini, kırgınlığın atılmasını sağlar ancak kişiyi zayıflatmaz. Kilo kaybetme açısından bakacak olursak, soğuk sıcaktan çok daha etkilidir.

  Diyetle bölgesel incelme olur
  Herkesin genetik olarak yağ dokusunun fazla olduğu bir bölüm vardır. Kimisinde basenlerde, kimisinde göbek çevresinde, kimisinde kollarda olabilir. Direkt basen eritici veya kol inceltici bir diyet yoktur. Ancak sağlıklı beslenme ile birleştirilmiş bir egzersiz planı uygularsanız, sorunlu bölgelerinizi nispeten daha iyi inceltmiş olursunuz.

  Her türlü spor zayıflama sağlar
  Vücudun egzersiz ve sporla kilo vermesi için yağ yakma formuna geçmesi gereklidir. Bu da ancak, minimum 18-20 dakika süren düzenli bir egzersizle mümkündür.

  ****le kalori yakmak mümkün
  Sanılanın aksine **** kalori harcatmaz. Sadece kasların gerilmesini sağlar.

  Aç karnına spor daha yararlıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - kilo kontrolünde yanlışlar Forum Tarih
Kilometre ve Milimetrenin kullanıldığı alanlara örnekler Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Kilogram ile satılan ürünler nelerdir kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 24 Mart 2014
Kan ilaçları kilo yapar mı? Genel Sağlık 23 Ocak 2014
Kilogram İle Satılan Ürünler Kilo İle Satılan Ürünler Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 8 Ocak 2014
Kilometre ve Milimetre Ölçü Birimleri Nerelerde Kullanılır Diğer Mesleki Bilgiler 18 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş