Kilo aldıran 10 büyük diyet yalanı

'Diyet Beslenme' forumunda Dine tarafından 30 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kilo aldıran 10 büyük diyet yalanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fazlalıklarımızdan kurtulurken kanıksanan birçok yanlış tabu da bize köstek olur. Bunlardan bazılarını sizler için derledik.

  Aç karınla su için

  Sabah aç karınla mümkünse limon sıkılmış suyun fazla kiloları yakmada etkili olduğu sık sık söylenir. Ancak ne limon ne maydanoz ne de ceviz suyunun kilo verdirici bir etkisi yoktur. Buna karşılık bol bol içilen suyun iştah ve açlık hissini bastırdığı doğrudur. Ancak 'litrelerce su içtim' diyerek fazla kilolarınızın yanmasını beklemeyin.

  Mucize ıspanakta

  Posa, folik asit ve potasyum açısından zengin olabilir ancak tüm yeşil yapraklı sebzeler gibi demiz bakımından fakirdir. Dolayısıyla diyet sırasında bol bol ıspanak tüketmek doğru değildir.

  Akşamları yeme!

  Akşam yemeklerini hayatınızdan çıkarmak fazla kilolarınızla mücadelede ne kadar etkili olur? Bu tamamen kişiye bağlıdır. Önemli olan gün içinde harcadığınız kalori ile aldığınız gıdalarla bedeninize yüklediğiniz enerjinin dengesidir. Gün içinde yaktığından fazla yiyen bir kişinin akşam yemeğinden vaz geçmesi bir anlam ifade etmez.

  Daha sık ve daha az ye!

  Mini mini porsiyonlarla günde 5 öğün mü yoksa geleneksel 3 öğün mü? Bu da uzmanların üzerinde pek anlaşamadığı bir nokta. Kesin olan sık yemenin kan şekerini düşürdüğü bunun sonucunda da iştahımızın daha kolay kontrol altına alındığıdır. Ancak diğer taraftan yükselen insulin seviyesi yağ yakımını zorlaştırır. O yüzden önemli olan öğün sayısı değil alınan toplam kalori miktarıdır.

  Sporcu dediğin yer!

  Düzenli olarak spor yapan ve hareket halindeki kişiler dilediklerini yiyebilir. Malesef bu doğru değil. Çünkü spor tahmin edilen daha az yağ yakmanızı sağlar. Bir yetişkin yareım saatlik koşuyla yaktığı enerjiyi bir litre birayla yeniden vücuda yükler.

  Hamama giren zayıflar

  Hayır efendim hamama giren sadece terler! Ter dediğimizde sadece sıvı kaybına neden olur. Hamam çıkışında içtiğimiz bir şişe suyla kaybettiğimiz ağırlığımıza yeniden kavuşuruz.

  Kahvaltıya hayır!

  Atlanan sabah kahvaltıları son derece sağlıksız ve fazla kilolarla mücadelede alacağınız büyük bir darbedir. Metabolizmanız düşer öğle yemeğinde de daha fazla yerseniz.

  Diyetse koy sepete!

  Diyet ve light etiketli ürünlerden mucize baklameyin! Bunların daha az yağ ihtiva ettiği doğrudur. Ama aynı zamanda şeker seviyeleri de yüksektir. Daha az yağsız ürün daha tatsız tuzsuzdur ayrıca daha çok yedirir.

  Karıştırma!

  Diyet sırasında karbonhidratla proteinler asla birbirine karıştırılmamalıdır. Başta süt, yoğurt, ekmek ve patates gibi birçok besinin birleşiminde karbonhidrat ve protein barındırdığını düşündüğümüzde protein karbonhidrat ayrılığının uzun vadade ayrılmaası olanaksız.

  haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kilo aldıran büyük Forum Tarih
Kilometre ve Milimetrenin kullanıldığı alanlara örnekler Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Kilogram ile satılan ürünler nelerdir kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 24 Mart 2014
Kan ilaçları kilo yapar mı? Genel Sağlık 23 Ocak 2014
Kilogram İle Satılan Ürünler Kilo İle Satılan Ürünler Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 8 Ocak 2014
Kilometre ve Milimetre Ölçü Birimleri Nerelerde Kullanılır Diğer Mesleki Bilgiler 18 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş