Kibrit Çöpü...

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda sebradılan21 tarafından 2 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kibrit Çöpü... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kibrit çöpleri insanların yaşantılarına benzetilmiş. !

  Kibrit kutusu insanın yaşadığı toplumu ifade eder bir bakıma... Bazı kibrit çöpleri vardır; bir amaç için yanarlar.Kimi bir sigara yakar,kimi bir ocak,kimi boş yere yanıp tükenir hiç bir işe yaramadan.

  Kimi ise bir ormanı,bir evi,büyük bir alanı yakar kül eder,kendisiyle birlikte.Kibrit kutusunu açıp baktığınızda hepsi aynı gibi görünsede birbirinden farklı kibrit çöpleri vardır.Bazıları yanamayacak kadar incedir,yakarken kırılır zannedersiniz ama bilir misiniz en iyi onlar yanar.

  Bazıları da epeyce kalın.Zannedersiniz ki yanınca yeri göğü yakacak ama,yakınca bir bakarsınız fossss diye bir ses çıkartır,kendisini bile yakamaz.Kimileri eğri büğrüdür ama yine de bir kibrit çöpünden beklenilen fonksiyonları eksiksiz yerine getirirler.Her zman üstteki kibrit çöpleri ilk önce yanar.

  İşte insan yaşamı da bu kibrit çöplerine benzer.Kimi insanlar vardır,beklenileni yerine getiremezler,kalın kibrit çöpü gibi kendilerini yok eder giderler.Kimi insanlar vardır,bir lanbanın fitilini yakarlar,kendileri yok olup gitse de ışığı kalır.

  Eğri ve kırık kibrit çöpleri gibi sakat insanlar vardır,aramızda yaşayan.Onları şekilleriyle değil,işlevleriyle değerlendirmeliyiz,neyi yaktığına bakmalıyız.Kibrit kutularını içinde yaşanılan topluma benzetmiştik. Islak bir kutudaki istediğin kadar uğraş,yakamazsın.Demek ki içinde yaşanılan toplum insanı istemesede çok etkiler.Bazı kibrit çöpleride aykırı insanları ifade eder.Tüm kibrit çöpleri aynı yöne bakarken,onlar tam tersine bakar kutuda...

  Kutu açıldığında ilk onlar göze çarpar ve herkezden önce yanarlar.Aykırılık başa beladır.Bazı kibrit çöpleri birbirine yapışmıştır dikkat ederseniz.Onlar da kafadar insanlar gibidirler,kanka misali.Biri yanınca diğeride yanar.Ama en tehlikelisi kendisiyle birlikte kutuyu da yakan kibrit çöpleridir.İçinde bulundukları toplumu çökertirler.

  Bazı kibrit çöplerinin ucunda kimyasal madde yoktur.Ne yaparlarsa yapsınlar yanamazlar.Toplumun içerisinde ot gibi yaşayıp giderler.Toplum nereye,onlar oraya...

  ACABA BİZ HANGİ TÜR KİBRİT ÇÖPÜYÜZ ?
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kibrit Çöpü Forum Tarih
Kibrit Kutusundan Takvim Yapılışı Hobiler Ve Videolar 23 Aralık 2010
Fazilet Kibritoğlu İlköğretim Okulu Seyhan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Temmuz 2010
Kibritten Yapılan Muhteşem Kale Diğer Resimler 16 Nisan 2010
Kibrit Köyü Ağlasun Burdur Burdur Tanıtımı 4 Nisan 2010
Kibritten Füze Yapımı Oyuncaklar ve Tanıtımları 3 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş