Kişilere Özel Takım Elbise Seçimi

'Erkek Giyimi & Erkek Modası' forumunda Dine tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kişilere Özel Takım Elbise Seçimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kişilere Özel Takım Elbise Seçimi


  Özel dikim seçeneğinde takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi bile diktirmeniz mümkün.


  [​IMG]

  Takım elbisenizi bir prestij kaynağı ve şıklığınızın en önemli unsurlardan biri olarak görüyorsanız hazır takım satın almak yerine, kişiye özel takım diktirme seçeneğini göz önüne almanızda fayda var.

  Şık erkeğin gardırobunun olmazsa olmazları arasında yer alır takım elbiseler. Ne var ki, hazır takımlarla şıklığı garanti etmek her zaman mümkün olmayabilir. Takım elbisenizi bir prestij göstergesi olarak görüyorsanız, tercihiniz kişiye özel dikim olmalıdır. Kişiye özel takım diktirmenin inceliklerini Başbakan Erdoğan’dan, Suudi Arabistan Kralı Abdullah’a, NBA yıldızı Hidayet Türkoğlu’ndan, milli kaleci Volkan Demirel’e kadar pek çok tanınmış isimle çalışan ve ünlülerin terzisi olarak bilinen Sayım Uyanık’la konuştuk.


  Makas değmesin
  Kişiye özel dikimin ilk göze çarpan özelliği, yaptıracağınız takımın tamamen sizin ölçülerinize göre dikilmesidir. Uyanık, “Hazır takım alıp kol ve ceket boyunu ölçülerinize göre değiştirdiğinizde, elbisenin orijinalliği bozulur. Çünkü bir kez makas değen elbise orijinal değildir. Kişiye özel dikimse sizin ölçülerinize göre yapıldığı için böyle bir sorun yaşanmaz” diyor.


  İsteklerin sınırı yok
  Kişiye özel dikimde tasarımı size özel, başkasının üzerinde göremeyeceğiniz bir takım diktirebilirsiniz. Yani renk, kumaş ve desen seçimi tamamıyla size ait… Takım elbiseyle birlikte cekete uygun gömlek ve kravat da dikiliyor. Böylelikle üzerinizde ayakkabı dışındaki her parça birbiriyle uyumlu öğelerden oluşuyor. Hatta takımınıza radyasyonu bloke eden özel kumaştan yapılan cep telefonu cebi de ekletebilirsiniz. Ya da ceketinizin astarına adınızın baş harflerini işletebilirsiniz. Yeter ki hayal edin, gerisi kolay.


  Her bedene uygun
  Uyanık, “Eğer standart dışı ölçüleriniz varsa kendinize göre hazır takım bulamayacağınız için kişiye özel dikime mecbursunuz ama vücut ölçüleriniz standartlara uygun olsa bile, usta ellerden çıkan ve binlerce dikişten oluşan takımlar fabrikasyon bir ürüne göre sizi daha şık gösterecektir” diyor.


  Üç günde teslim
  Kişiye özel dikimden uzak durulmasının nedenlerinin başında, ısmarlanan takımı almak için beklenen üç haftalık süre gelir. Uyanık, Rainer gibi kurumsal markalar için böyle bir sorun olmadığını söylüyor. Bu şirketlerde çok sayıda terzi çalıştığı için normal koşullarda takım elbisenizi üç gün içerisinde alabiliyorsunuz. Hatta sabah ölçülerini verip gece uçağa yetişeceğini söyleyen müşterilere takım elbisesi aynı gün içerisinde teslim edilebiliyor. Uyanık, “Zaman müşteriye bağlı ama 43 dakikada gömlek, 30 dakikada kravat dikebiliriz” diyor.


  Fiyat da kişiye özel
  Kişiye özel dikimde kumaşları ve tasarımı siz belirlediğiniz için, fiyatı da kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. Fiyatlar 850 TL’den başlayıp yaptığınız seçimlere göre 9 bin TL gibi rakamlara kadar çıkabiliyor. Yine de çok sıra dışı istekleriniz yoksa tanınmış hazır giyim markalarından satın alacağınız bir takım elbise fiyatına, size özel bir takım diktirmeniz mümkün.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kişilere Özel Takım Forum Tarih
Osmanlıda davalara bakan kişilere ne denirdi Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Donan kişilere yapılacak ilk müdahale nedir? Genel Sağlık 1 Mart 2011
MSN'de Sadece Bazı Kişilere Çevrimdışı Görünmek Nasıl Oluyor? MSN Diğer Paylaşımlar 4 Aralık 2010
KİŞİlere KÖtÜ Muamelede Bulunan Da Ceza Alir Mi? Hukuk 5 Nisan 2009
7. sınıf sosyal çalışma kitabı ada yayınları sayfa 27, 28 Nüfusumuzun Özellikleri cevapları nelerdir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Perşembe 20:21

Bu Sayfayı Paylaş