KEY parasını alamayanlar ne yapacak?

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  KEY parasını alamayanlar ne yapacak? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni KEY listesinde adı olanlardan ilk gün 122 bin kişi yaklaşık 80 milyon TL ödeme aldı. Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, paralarını alamayan alacaklılara yol gösterdi.

  Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, KEY Birimi'nin, ilgili kurumlardan gönderilen belgeler doğrultusunda KEY anapara ve nema hesaplaması yaptığını belirterek, ''Bu listelerin hala hatalı olduğunu düşünenler, kendi kurumlarına başvurup gönderilen belgeler baksın'' dedi.

  Tasfiye Halindeki Emlak Bankası KEY Birimi tarafından, tasfiye kanunu çerçevesinde hazırlanan ilk listeye istinaden KEY Yardımı ödemeleri başladı. Ziraat Bankası, bu listelere istinaden, ilk gün 122 bin kişiye 76 milyon lira civarında ödeme gerçekleştirdi. ATM'lerden de ödeme yapılması nedeniyle, ilk gün yapılan ödemenin 80 milyon liraya yaklaşacağı tahmin ediliyor.

  Bazı vatandaşların, Resmi Gazete'nin 21 Mart tarihli sayısında yayımlanan KEY listesinde yer alan ödeme tutarlarını yine hatalı bulduğu, daha önceki itirazlarına rağmen bu rakamların değişmediğini gördüğü belirlendi. Yine bazı vatandaşlar, hak sahibi olduğu halde daha önceki listelerde yer almadığını, zamanında itiraz etmelerine karşın yeni listelerde de yer almadığını belirtti.

  Konu ile ilgili AA muhabirine açıklama yapan Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, KEY Birimi'nin kurumların kendisine gönderdiği belgelere göre işlem yaptığını, anaparaya göre nema hesapladığını belirterek, ''Bizim gönderilen belgelere göre yanlış nema hesaplamamazı söz konusu değil. Eğer bir sorun varsa ya belgeler gelmemiştir, ya yanlış gelmiştir. Vatandaşlarımızın bu durumda çalıştıkları kurumlardan ne belge gönderildiğine bakmaları gerekir'' dedi.

  Hatalı gönderilen belgelerin kurumlara iade edildiği vurgulayan Sayın, yasa gereği 3 ayda bir yeni liste yayımlanacağını hatırlatarak, bu durumdaki vatandaşlara, bundan sonra yayımlanacak listeleri beklemelerini de tavsiye etti.

  Bu arada, KEY ödemelerini Emlak Konut GYO'nun ''keyodemeleri.com'' sitesinden sorgulamak için saniyede 25 bin kişinin bilgisayara giriş yaptığı, bu nedenle bazı vatandaşların bilgiye ulaşmakta zaman zaman sıkıntı yaşadığı öğrenildi. Sistemin, 6 server ile 135 megabite kapasite ile hizmet verdiği kaydedildi.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - parasını alamayanlar yapacak Forum Tarih
Bekârın Parasını İt Yer, Yakasını Bit Atasözünün Anlamı Açıklaması Atasözleri & Deyimler 2 Temmuz 2011
9 milyon emekli kesilen parasını alacak Yurt İçi Haberler 27 Nisan 2010
KEY'de 406 bin kişi parasını almadı! Ekonomi Ve Borsa 26 Nisan 2010
İşçiye Parasını Vermemek Sünnetler & Hadisler 18 Mart 2010
Faiz Parasının Verileceği Yer Dini Sorular ve Cevaplar 15 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş