Ketenler Köyü Merkez Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 31 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ketenler Köyü Merkez Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ketenler köyü resimleri - ketenler köyü tanıtım - ketenler köyü bilgileri  Ketenler, Bolu ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.


  Tarihi

  Cok eskiye dayanan köklü bir anadolu köyüdür.Orta asyadan anadoluya göc eden Ketenoğulları diye bir aile tarafından kurulmuştur.


  Kültür

  Köyün gelenek, görenekleri bolu ova geleneklerine eş degerdir. yemekleri hakkında bolunun ünlü Patates ekmeği,yayla pilavı ve cok ceşitli dogal yemekleri ile ünlüdür.Tarihi 200'lü yillara dayanan yayla bayramları yapılamaktadır [ardıç yaylası] yeni yapılamakta olan gölcükte ceylan pınarı etkinlikleri ilede tarihe yüz sürmektedir.
  Coğrafya

  Bolu merkezine 23 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 85
  1997 60
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri
  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi mevcuttur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş