Kesinleşti, Şivan Perwer Türkiye'ye geliyor

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Siraç tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kesinleşti, Şivan Perwer Türkiye'ye geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Şivan Perwer'in mayıs veya haziranda Türkiye'ye geleceğini, İstanbul ya da Diyarbakır'da konser vereceğini söyledi.

  [​IMG]

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında Türkiye'nin değerleri arasında saydığı Şivan Perwer Türkiye'ye geliyor. AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Şivan Perwer'in mayıs veya haziran ayında İstanbul ya da Diyarbakır'da konser vereceğini söyledi. Orhan, "Kısa süre sonra Şivan Türkiye'ye gelecek, umut ediyoruz ki mayısta gelecek. Gelmesi için hazırlıklar devam ediyor, eğer hazırlıklar yetişmezse büyük bir ihtimalle haziranda geleceğini tahmin ediyorum." dedi.
  İstanbul ya da Diyarbakır hiç fark etmez nerede olursa olsun Kürtlerin onun güzel şarkılarını dinleyeceklerini belirten Orhan, Şivan Perwer'in Kürt müziğinde önemli bir yeri olduğunu Türkiye'ye gelmesi halinde onu büyük bir zevkle dinleyeceklerini söyledi. Şivan Perwer'i Türkiye'ye davet eden AK Partili milletvekillerinden biri olduğuna dikkat çeken Gülşen Orhan, onun özgürlük ve barış için halkının içine gelmesi gerektiğine inandıklarını vurguladı. Orhan, "Özgürlük ve barış içinde şarkılarını söylemelidir ve halkını memnun etmelidir. Türkiye'de yaşarken Kürtçe söylediği dönemlerde, şarkıları yasaklanmış ve kendisi gözaltına alınmak istenmiştir. Bu sebeplerden dolayı yaşamını yurt dışında devam ettirdi. Türkiye artık 30 yıl öncesi ülke değil." diye konuştu.

  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kesinleşti Şivan Perwer Forum Tarih
Mars’ta hayat olduğu kesinleşti ! Uzay ve Gökyüzü 29 Kasım 2009
Şivan İsminin Alamı İsimler Sözlüğü 6 Eylül 2011
Şivan Perwer Resimleri - Şivan Perwer Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 17 Şubat 2011
Şivan Perwer Kimdir - Şivan Perwer Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 17 Şubat 2011
Güneş balçıkla sıvanmaz atasözünün anlamı açıklaması Atasözleri & Deyimler 11 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş