Kesesine uygun takı almak isteyenlerin rotası

'Değerli Taşlar ve Takılar' forumunda Dine tarafından 1 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kesesine uygun takı almak isteyenlerin rotası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kesesine uygun takı almak isteyenlerin rotası

  Kıyafetin tamamlayıcısı takılar, bu yaz birçok kişinin gözdesi olacak. Artık insanlar her kıyafete göre ayrı bir takı alıyor. Kesesine uygun takı almak isteyenlerin rotası yine pasajlar olacak.

  [​IMG]

  Şallar, takılar her zaman kıyafetlerin tamamlayıcısı. Pahalı takı markaları, her sene yeni tasarımlarla müşterilerin karşısına çıkıyor. Fakat herkes için takılara yüksek fiyatlar ödemek çok mümkün olmuyor. İşte bu noktada uygun bütçeli, çeşitliliği bol, kendi modasını oluşturan pasaj takıcıları çok daha önemli hale geliyor. Her kıyafete ayrı bir takı yakıştırıp almak, farklı renklerde kolyelere, bilekliklere sahip olmak onlar sayesinde daha kolaylaşıyor. Pasajlarda müşterisini bekleyen gümüş takıların yanı sıra el emeği, göz nuru üretilmiş ve birçok gencin boynunda, bileğinde boy gösteren, fiyatları da 5 ila 30 TL arasında değişen ürünler, aslında senenin moda takıları oluveriyor.

  Asansör bileklikler yine revaçta

  Deri ipler, bileklikler her zaman bir alıcı kitlesine sahip. Ne modalar gelip geçti ama deri bileklikler hep varlığını sürdürdü. Adeta kuşaktan kuşağa devreden rengârenk deriler, yine bujiterilerde alıcısını bekliyor. Farklı renklerdeki derileri örüp bir bileklik halinde kullanmak ya da bir deri ipi bileğe dolamak özellikle lise ve üniversite çağının tercihi. Son yılların modası burç bileklikleri yine stantlarda arz-ı endam ediyor. İnsanlar, burçlarına uygun taşların takılı olduğu bileklikleri sevdi. Asansör bileklikler geçen sene altın yılını yaşasa da bu sene yine alıcı bulacak gibi. Kristal kesme taşlardan yeşil, kırmızı, mor ve daha birçok renkteki bilekliklerse insanın iştahını kabartıyor.

  Gümüş uçlu kolyelerin yanı sıra boncuklardan yapılan kolyeler yine revaçta. Deri iplere asılan sedef ve camdan yapılmış kolye uçları en ilgi çekici takılar arasında.

  Takıları nereden almalı?

  Uygun fiyata bol çeşit takıyı bir arada görmek isteyenler Beşiktaş, Ortaköy, Kadıköy, Sultanahmet ve Taksim'in yolunu tutabilir. Beyoğlu'nda, Atlas Pasajı, Halep Pasajı gibi mekânların yanı sıra Emek Sineması'nın sokağında bulunan Han Gümüş'te de istediklerini bulabilir. Sultanahmet'de, Divan Yolu'ndan aşağı doğru yol alırken tramvay yolu boyunca sağlı, sollu kurulan tezgâhlarda rengarenk takılar gençleri alıcısını bekliyor. Kadıköy'de takıcıların sayıları azalmış olsa da Akmar Pasajı'ndaki dükkânlara bir göz atılabilir. Takı pazarı haline gelen Ortaköy hem deniz havası almak hem de yüzlerce seçeneği bir arada görmek isteyenler için cumartesi-pazar en iyi rota. Öğrencilerin bildiği ve çok sık kapısından içeri süzüldüğü Sinanpaşa Pasajı, takıcıları ile de insanları kendine çekiyor. Son dönemin gözde ve ucuz takılarını burada da bulabilirsiniz.

  RAHİME SEZGİN
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş