Kerberos Kitap Özeti - Uğur Balık

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 10 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kerberos Kitap Özeti - Uğur Balık konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kerberos Kitap Özet - Uğur Balık Kitapları - Kerberos Kitap Tanıtım - Kerberos Kitap Fiyatı - Kerberos Ön Okuma  Kitap Özet

  “İstihbarat Grup Komutanı Cem Ersever hem Hikmet Köksal Paşa'ya hem de Hayri Kozakçıoğlu'na istediğini yaptırabiliyordu.”

  “Ali Ozansoy Jandarmadaki memuriyetini bırakarak istifa etti ve Hanefi Avcı'nın vasıtasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeli personel olarak girdi.”

  “Maaş bordrolarına bir dönem doğrudan JİTEM yazılıyordu, daha sonra JİTEM adı faili meçhuller ve Susurluk ile ilgili haberlerde çıkmaya başlayınca hemen düzelttiler, bir daha da yazılmadı.”

  Abdulkadir Aygan, itirafçı olduktan sonra JİTEM'de sivil memur olarak göreve başladı, birçok faili meçhul eylemde fiilen yer aldı. Ve şimdi JİTEM'de bulunduğu dönemdeki cinayetleri, işkenceleri, hedefleri, çapraşık ilişkileri anlatıyor...

  Araştırmacı gazeteci Uğur Balık, Abdulkadir Aygan'ı konuşturmakla kalmıyor, JİTEM'in varlığını kanıtlayan belgeleri de sunuyor. Üstelik Aygan'ın çarpıcı itirafları, JİTEM'in kanlı eylem mağdurlarının konuşmaları ile de destekleniyor.

  Kerberos / Bir Tetikçinin Anatomisi dikkatlerden kaçmayacak bir yakın tarih deşifresi...


  [​IMG]

  Kerberos

  Uğur Balık
  · Timaş Yayınları
  · Basım Tarihi : 01 - 2011
  · ISBN : 9786051143460
  · Sayfa Sayısı : 352
  · Etiket Fiyatı : 14.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş