Kendi Lambanızı Kendiniz Yapın

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kendi Lambanızı Kendiniz Yapın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kendi Lambanızı Kendiniz Yapın

  Ayna, boncuk ve doğada ham madde olarak kullanılan pek çok madde, aydınlatma yapımında güzel sonuçlar veriyor. Doğanın içinden bulabileceğiniz malzemeler için, çıkıp biraz dolaşın. Kamışlar, bambular, ağaç dalları gibi malzemeler, daha sakin ve doğa dostu dekorasyonlara uygun oluyor.Ayna ve boncuklardan oluşan kombinasyonlar ise, renk ve ışıltı sevenlerin, eğlenceli dekorasyonu tercih edenlerin zevkine uyuyor. Bu tarz bir lamba yapmak istiyorsanız, lamba iskeletinin etrafını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Seçeceğiniz boncuk tarzındaki malzemelerin renklerinin, evinizin genel tonlarına uyum sağlamasına özen gösterin.

  Evinizde bulunan, kullanmadığınız bir sepeti lamba yapımında kullanabilirsiniz. Toplayacağınız ağaç dallarının üzerindeki kabuğu soyun ve ağacın özünü ortaya çıkarın. Sepetin dibine, çakıl taşlarını dökün ve ağırlık yaratmasını sağlayın. Elinizde taş yoksa, sepetin içini alüminyum folyo ile kaplayarak, toprak da dökebilirsiniz. Sepetin yarısına kadar doldurduğunuz toprağın içine, soyulmuş dalları istediğiniz aralıklarda dizin. Toprağın üstünü sokaktan toplayacağınız düz yüzeyli taşlarla veya deniz kenarından topladığınız kabuklarla kaplayın. Elektrikçilerden veya yapı marketlerden bulabileceğiniz, saksı ışıklarını veya yılbaşı ağacılarını aydınlatmak için kullanılan ışıkları, sepetin içine yerleştirin. Sadece sizin evinizde olacak bir lamba elde etmiş olacaksınız.

  Ayaklı bir lamba yapmak isterseniz, bambudan faydalanabilirsiniz. 30 adet bambu kamışını bir araya getirerek, ortasından bir iple bağlayın. Bağlamadan önce, kamışların ortasından lambanın kablosunu geçirin. Ampulün üstüne koyacağınız lamba küresini koyun. Son olarak, istediğiniz kalın iple veya halatla daha önce bağladığınız ipin üzerine sarın. Böylece estetik bir görüntü elde edeceksiniz. Lambanız böylece hazır olacak.

  Aynaları seviyorsanız, lamba yapımında kullanabilirsiniz. Salonda büfe üstüne veya yatak odanızda başucuna koymak için tasarlayabileceğiniz bir başucu lambası için, istediğiniz ebatlarda üçgen seklinde 3 adet ayna kestirin. Piramit olacak şekilde kenarlarını silikonla birbirlerine yapıştırın. Piramidin tüm kenarlarını, yılbaşı ağaçları için kullanılan ışıkları yapıştırın. İlk ampulü piramidin tepesine yapıştırarak başlayın ve çerçeveleri sarın. Küçük ampullerin arasındaki kabloların görünmesini istemezseniz, üstlerine istediğiniz renk boncuklar yapıştırarak saklayabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kendi Lambanızı Kendiniz Forum Tarih
Lambanızı Kendiniz Yaratın.. Dekorasyon 26 Ekim 2009
Yetenekli olduğumuz konularda kendimizi nasıl geliştirebiliriz kısaca Rehberlik 25 Eylül 2017
Alkollü içki içen ve uyuşturucu kullanan kendine ve çevresine ne gibi zarar verir Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Kumar oynayan kişi kendisine ailesine ve çevresine nasıl zarar verir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2017
Mısır medeniyeti niçin kendine özgü bir medeniyettir kısaca Sorular ve Cevaplar 15 Aralık 2015

Bu Sayfayı Paylaş