Kendi Dolabınızda Alışverişe Çıkın!

'Populer markalar & Moda' forumunda maviboncuk tarafından 17 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Kendi Dolabınızda Alışverişe Çıkın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kendi Dolabınızda Alışverişe Çıkın!

  Kış mevsiminin soğuk günlerini geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Mağaza vitrinlerinde 2009 Yaz ve Bahar modasına ait kıyafetler “lütfen beni giy” mesajıyla alışveriş tutkumuzu açığa çıkarıyor.
  Kendi Dolabınızda Alışverişe Çıkın!
  [​IMG]
  Yeni sezon için alışveriş yapmadan önce dolabınızda var olan kıyafetleri gözden geçirmek, artık giymek istemediğiniz kıyafetleri ayırmak ve hiçbir ödeme yapmadan kendi dolabınızdan alışveriş yapmaya ne dersiniz?
  Dolabınızı düzenlemek için kendinize uygun bir gün seçin. Enerjinizin yüksek olması düzenleme yaparken çok faydalı olacaktır. Tüm kıyafetlerinizi dolaptan çıkarın. Yatağın üzerine, kapı kollarına asın. Her birine dikkatle bakın. En sevdiğiniz kıyafetleriniz hangileri? Öncelikle bunlara karar verin. İndirim alıp bir kere bile giymediğiniz ama sadece rengi güzel diye dolabınızda tuttuğunuz bluzu elemeye tabii tutun. Gerçekten dolabınızdaki etek, pantolon ve elbiselerle uyum sağlıyor mu? Cevap hayırsa, bluzla vedalaşma vakti gelmiş demektir.
  Acilen dışarı çıkmanız gerektiğinde, işe gitmek için geç kaldığınızda “giyecek hiçbir şeyim yok” feryatlarına son vermek için her zaman elinizin altında durabilecek birbiriyle uyumlu kıyafetleri dolabınızda yan yana asın. Beyaz gömlek, toz pembe ince bir hırka, gri kumaş pantolon gibi.. Renk ve tarz uyumlarına önem vererek tüm kıyafetleriniz için aynı işlemleri uygulayabilirsiniz.
  Triko kazaklar, penye tişörtler üretildikleri kumaş itibariyle saklanarak katlanmak için idealdir. Dolabınızda yeni kıyafetlere yer açmak için bu tarzdaki kıyafetleri şifonyer, çekmece gibi bölmelerde saklayın.
  Yeni kıyafetler almadan önce tıpkı market alışverişine çıkar gibi kendinize bir alışveriş listesi hazırlayın. Var olan kıyafetleriniz arasında kombinleme eksiği yaratan parçaları belirleyin. Beyaz kot pantolonunuz, kahverengi babetleriniz var ama üzerine giyecek hiçbir şeyiniz yoksa alışveriş listenize “kahverengi ya da sarı tonlarında bluz almalıyım” notunu ekleyin. Böylece bütçenizi dışına çıkmadan, giyebileceğiniz kıyafetler satın alabilirsiniz.
  Alışverişe önce dolabınızdan başlayın. Belki de giymeyi unuttuğunuz nefis kıyafetler dolabınızın bir köşesinde saklı. Bir de şunu düşünün, onca kıyafet seçiminden sonra kasada sıra beklemenize, kredi kartı vermenize, nakit para ödemenize gerek yok. Harika değil mi?
   

Bu Sayfayı Paylaş