Kenan Evren İlköğretim Okulu Merkez Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kenan Evren İlköğretim Okulu Merkez Giresun konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kenan Evren İlköğretim Okulu Merkez Giresun

  [​IMG]

  Kenan Evren İlköğretim Okulu Giresun Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kenan Evren İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kenan Evren İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kenan Evren İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kenan Evren İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: GİRESUN / MERKEZ
  Adı: KENAN EVREN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Teyyaredüzü Mah.Bahtiyar Aydın Cad.Giresun

  Telefon Numarası: 4542150854
  Faks Numarası: 4542156656


  OKULUN TARİHÇESİ:

  Teyyaredüzü Mahallesi Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneğince okulun arsası Tarım Bakanlığından alınarak 21.07.1976 tarihinde Teyyaredüzü İlkokulu temeli atılmıştır.

  20.12.1977�de Giresun Valisi Doğan Topaloğlu, Bld. Bşk. Orhan Yılmaz, M. Eğt. Md. Mehmet Ak, Bayd. Md. Mehmet Pekdil�in katılımıyla okul açılışı yapılmıştır.

  1977�78 eğitim ve öğretim yılında 72 erkek, 78 kız, 150 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlamıştır. İlköğretim yılında 24 mezun veren okulun ilk müdürü Alican Topuz�dur.

  1984�85 eğitim ve öğretim yılında okul ilköğretim olarak Bakanlık emri ile değiştirilmiş olup, �İl Encümen Kurulu� kararıyla okulun Teyyaredüzü ilkokulu olan ismi Kenan Evren İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

  Mahallenin yeni yerleşim bölgesi oluşu nedeniyle okulun mevcudu hızla artınca, ek binaya ihtiyaç duyulmuştur. Okul koruma derneği ve mahalle halkının desteği ile 1988 mart ayında Giresun Valisi Behçet Güler ve Milli Eğ. Md. Ahmet Raşitoğlu tarafından temeli atılmış 6 ay gibi kısa bir sürede inşaat tamamlanarak 1988�1989 öğretim yılında hizmete açılmıştır.

  Ayrıca Giresun ilinde açılan ilk ilköğretim okulu özelliğini de taşımaktadır.

  MİSYONUMUZ:

  Öğrenme, temel ihtiyaç kabul edilerek öğrenen okul, öğrenme için her türlü fırsatın verildiği, yönetici, öğretmen, destek personel, öğrenci ve veli rolünü ve sorumluluğunu bilen, okulumuzda herkes gelişen teknolojik yeniliklerden yararlanarak her gün daha iyiye ulaşmak için çalışan, kendini yenileyen ve geliştiren, sürekli gelişme gösteren, verilen eğitimin öğrencilerde istendik değişikliklere dönüşen, öğrencilerimiz, girdikleri her ortamda olumlu davranışlarıyla dikkat çeken, her öğretmen okulumuzda çalışmaktan, her öğrenci de bu okulda öğrenimini sürdürmekten zevk alan, sevgi ortamında yarınlara güvenle ve umutla bakan nesiller yetiştirmek.

  VİZYONUMUZ:

  Öğrenen ve öğreten, bilgiyi paylaşan bir kurum olarak öğrencilerimizi bir üst öğrenime ve hayata, çağımızın gereklerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayacak şekilde, ruh ve beden sağlığı yerinde, kendisine güvenli, bilgi teknik ve becerilerle donanımlı olarak hazırlamak.

  Köklü bir geçmişe sahip ve geçmişten aldığı güçle, dün olduğu gibi bugün de ailesine, topluma, ülkesine yararlı, araştırıcı, üretici ve atatürk ilkelerine bağlı nesiller yetiştirmek.

  KALİTE POLİTİKAMIZ

  Öğrencilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde eksiksiz doğru verimlilikte sürekli kendini yenileyen bir eğitim hizmeti sunmak çağın gerektirdiği yeni plan ve projeler üretmektir.


  [​IMG]

  Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız  Kaynak : GİRESUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

  www.webrehberi.biz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Eylül 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kenan Evren İlköğretim Forum Tarih
Kenan Evren İlköğretim Okulu Bilgileri Kula Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Mart 2012
Kenan Evren İlköğretim Okulu Bilgileri Gökçeada Çanakkale Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Haziran 2011
Kenan Evren İlköğretim Okulu Marmaris Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Şubat 2011
Nebıler Kenan Evren İlköğretim Okulu Merkez Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Kasım 2010
Kenan Evren İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş