(Keloğlan ile Sincap Arkadaşı)

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda maviboncuk tarafından 13 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  (Keloğlan ile Sincap Arkadaşı) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  (Keloğlan ile Sincap Arkadaşı)
  [​IMG]
  Bir zamanlar bir köyde bir kadın ile oğlu Keloğlan yaşarmış. Fakirlikten, açlıktan perişan durumdalarmış. Bazen evde yiyecek hiçbir şey bulunmaz, oğul Keloğlan sepeti alır eline düşermiş ormanın içine. Biraz mantar toplar getirirmiş anasına pişirmesi için.

  O gün yine sıkıntılı bir günmüş. Hava sisli ve yağmurluymuş. Keloğlan yine ormana gitmiş. Başlamış mantar toplamaya. Biraz da kendi yemiş. Sonra dinlenmek için oturmuş koca bir ağacın altına.

  Başını kaldırınca bir sincap görmüş, öylece oturup duruyormuş. Keloğlanı görünce birden daldan inmiş sincap ve ağlamaya başlamış. Kucağına almış keloğlan sincabı, öpmüş, sevmiş sakinleştirmeye çalışmış. “Aaaah, ah” demiş sincap, “Senin gibi bir arkadaş bulamadım şimdiye kadar.”

  Kendisi de dertlenen Keloğlan fakirliğini anlatmış sincaba. Çok acımış sincap onun haline, “gel sana bir iyilik yapayım” demiş.

  Saatlerce yürümüşler ve sonuçta orman bitmiş uzakta kayalıklar görünmüş. Sincap, “Oraya git, seni keklikler karşılayacak sana üç soru soracaklar doğru bilirsen ne kazanacağını görürsün” demiş.

  Gerçekten de Keloğlanı keklikler karşılamış. Kraliçe keklik “sana üç sorumuz var, bilirsen iki küp altın alacaksın” diye konuşmuş.

  “Sorun” demiş Keloğlan. Bir kiraz ağacını gösteren kraliçe keklik “O ağaçta kaç kiraz var söyle bakalım” diye sormuş.
   

   • neden bu kadar acaba kel oglan masal ve hikayelerini seviyorum (L)(L)(L)emegine saglık​
   • emegide binbir defa salık
   • seker bayramın
   • kutlu olsun
   • (L)(L):):D(L):):D(L)(L):D:)(L):D:)(L)(L)​
   

Bu Sayfayı Paylaş