Keith Devlin Kimdir? Biyografisi Hayatı

'Düşünürler-Filozoflar' forumunda SeLeN tarafından 11 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Keith Devlin Kimdir? Biyografisi Hayatı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Keith Devlin Kimdir - Keith Devlin Resimleri - Keith Devlin Biyografisi - Keith Devlin Hakkında  Keith J. Devlin (d. 16 Mart 1947, Hull, Büyük Britanya) İngiliz matematikçi ve popüler bilim yazarı.

  Devlin, Stanford Üniversitesi Beşeri Bilimler ve Teknolojileri İleri Araştırma Enstitüsü'nün (H-STAR, Human-Sciences and Technologies Advanced Research Institute) ortak kurucularından biri ve murahhas üyesi, bununla birlikte Stanford Media X üniversite-endüstri araştırma ortaklık programının ortak kurucularındandır. Ayrıca Dil ve Enformasyon Araştırmaları Merkezi'nde kıdemli araştırmacı ve Stanford Üniversitesi'nde matematik profesörüdür.

  National Public Radio'da Weekend Edition Saturday (Haftasonu Baskısı Cumartesi) programında yorumcu olarak yer almakta, ve burada The Math Guy olarak adlandırılmaktadır.[1]

  2008 yılı itibariyle, 28 kitabın yazar listesinde yer almaktadır. Kitapların çoğu, birçok akademik çalışmaya zıt olarak, genel kamuoyunun sesi olmayı amaçlamıştır.

  Devlin ayrıca, ilk kez "Goodbye, Descartes" adlı kitabının son bölümünde dile getirdiği, soft matematik konseptinin de yaratıcısıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Keith Devlin Kimdir Forum Tarih
Tabula Rasa - Keith Song Yabancı şarkı sözleri 23 Şubat 2010
Charles & Keith Ayakkabı ve Çanta Koleksiyonu Ayakkabı ve Çanta Dünyası 18 Ocak 2010
Keith's iPod Photo Reader Download K-L 2 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş