Kefken Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli

'Kocaeli Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kefken Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  kefken köyü bilgileri - kefken köyü tanıtım - kefken köyü resimleri


  Kefken, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı bir köydür.

  Kocaeli ili Kandıra ilçesine bağlı yazları turistik bir bölge olan Karadeniz sahil kasabası. İzmit merkezden 55KM., Kandıra'dan 10KM. uzaklıktadır. Doğusunda Cebeci, batısında Kerpe köyleri bulunur. Ayrıca Karadeniz'in ender adalarından biri Kefken Adası da sınırları içindedir.


  Tarihi
  Kültür

  Kefken'den Cebeci'ye huzurlu bir tatil... Akdeniz'in tuz oranı yüksek denizinden, yaz aylarının kavurucu sıcağından, uzun yolculuklardan, yabancı turistlerden ve turistik fiyatlardan etkilenmeden, İstanbul çevresinden de fazla uzaklaşmadan temiz bir denizde yüzüp, şifalı kumlarda güneşleneyim, huzurlu bir tatil yapayım diyorsanız, aradıklarınızdan fazlasını Kandıra yakınlarında Kefken, Cebeci sahillerinde bulabilirsiniz.

  Yazının devamı, daha geniş bilgi ve fotoğraflar için:


  İklim

  Sonbahar ve kışta karadeniz iklimi görülür, ilkbahar ve yazda marmara ve akdeniz iklimleri görülmektedir
  Nüfus

  KÖYDE İNSAN YAŞAMAMAKTADIR
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Bununla beraber balıkçılık ve inşaat alanında büyük gelişmeler gözlenmektedir,fındık yetişır. Ayrıca ticarette az sayıda yapılır ayrıca ahmet gülsunayın evinin bahçesinde çok güzel meyve ve sebzeler yatişir
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi vardır ancak ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. Köyde eczane bulunmaktadır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş