KeePass Password Safe Portable 1.10

'K-L' forumunda Siraç tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  KeePass Password Safe Portable 1.10 konusu

  KeePass Password Safe Portable 1.10
  (Taşınabilir Version )


  Üreticisi: KeePass
  Dili: Ingilizce
  Boyutu: 895 Kb
  Eklenme Tarihi: 11.01.2006
  Lisans: Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
  Sistem: Windows (Tümü)  [​IMG]  Açıklama :
  KeePass, bilgisayarınızda yaptığınız bütün şifreli işlemleri güvence altına alabileceğiniz bir şifre koruma programı. Bu program ile internette gezinirken üye olduğunuz sitelerin şifrelerini tutabilir ve unuttuğunuz zaman tekrar bu şifreleri hatırlayabilirsiniz.


  KeePass, bilgisayarınızda yaptığınız bütün işlemleri şifresel işlemleri kendi hafızasına kayıt etmektedir. Örneğin: bir metin belgesine yazı yazdınız ve bunu şifrelediniz, yaptığınız bu işlem KeePass tarafından programın sistemine kayıt edilir. Kullanımı oldukça kolay olan KeePass aynı zamanda yaptığınız bütün işlemleri kategorize ederek hafızasına almaktadır. İnternet olarak bir ana kategori ve bunun alt kategorileri olarak da e-posta, yerel ağ, windows, ev bankacılığı vb.. şekillerde kategorilere kayıt etmektedir. Üye olduğunuz bir sitenin şifresini unuttunuz, tek yapmanız gereken KeePass programını açarak öncelikle siteyi kategorilerdeki kayıtlardan bulmak ve daha sonra şifreyi göstermesini sağlamak.


  KeePass, gelişmiş özellikleri ile size bir çok kolaylık sunuyor. Programın içine ister şifrelerinizi kendiniz kaydediyorsunuz isterseniz otomatik kayıt yapmasını sağlıyorsunuz. Her seferinde yüzlerce şifre yazmak zorunda kalıyorum diyorsanız işte size KeePass. Program sayesinde girdiğiniz sitenin şifre kayıtları daha önceden tutulmuş ise o siteyi ziyaret ettiğiniz anda bunu algılıyor ve otomatik olarak şifreyi giriyor. Böylece size sadece giriş tuşuna basmak kalıyor. KeePass sitelere ya da dosyalara giriş tarihlerini, adreslerini, giriş sıklıklarını aklında tutuyor ve inceleme imkanı sunuyor. Kayıtlar arasında kolayca arama yapabiliyor, kayıtları silebiliyor ve bütün işlemlerinizi birkaç tıklama ile halledebiliyorsunuz.


  Programı Türkçe olarak kullanmak için önemli not
  Program yüklendiğinde dili İngilizce oluyor. Türkçe olarak kullanmak istiyorsanız burayı tıklayıp Türkçe dil dosyasını indirin. Sıkıştırılmış bu dosyayı programın kurulu olduğu klasöre açın.
  Sonra View->Change Language bağlantısından programın dilini Türkçe olarak değiştirin. Bir sonraki açılışta program Türkçe olacak.


  Yeni sürümdeki bazı yenilikler


  Url`leri çalıştırma yerine panoya kopyalama seçeneği.
  Tüm otomatik özellikleri devre dışı bırakabilme seçeneği eklendi.
  Veritabanını salt okunur şekilde açma seçeneği eklendi
  Ctrl+A tuşuna basınca durum çubuğu artık güncelleniyor.
  Eski veritabanı formatlarından yükleme yaparken programın çökmesine neden olan hata düzeltildi.
  İstenilen bir zamanda programı kapatmak için ayarlama özelliği eklendi.
  Not alnındaki Url`ler artık tıklanabiliyor.
  http://downloads.sourceforge.net/por...f.exe?download
   
  1 kişi bunu beğendi.
 2. yasakaşk

  yasakaşk Yeni Üye

  gerçekten portable mı denedin mi
   

Bu Sayfayı Paylaş