Kedi Irkları Balinese

'Kedi ve Köpekler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 17 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kedi Irkları Balinese konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kedi Irkları Balinese

  [​IMG]

  Balinese
  Aktif, sevecen, spora yatkın ve aynı zamanda hassas kedilerdir. Bu nedenle yalnız bırakılmaktan hoşlanmazlar. Bahçe yaşamına meyilli olmalarına rağmen sokakta yaşayamazlar.

  Açık teraslar, kuş banyoları vakit geçirmekten hoşlandıkları mekanlardır. Bu ırk, genelde sistemli, uyumlu ve düzenli insanlar tarafından tercih edilir.

  Görünüş ve Vücut Yapısı
  Her zaman vücuduyla orantılı orta uzunlukta bir kafa yapısına sahiptir. İlk bakışta kulaklarının dikliği ve genişliği ile göze çarparlar.

  Küçük ve sevimli burnuna, geniş kulaklarına siyah çizgilerin hakim olduğu Baliniseler, bademi andıran ve burunlarına doğru hafif eğimli olan, gözleri sayesinde oldukça narin bir görüntü sergiler. Orta büyüklükteki vücudu ve gelişmiş kasları ile zarif bir profil çizen Balinese, vücudu ile orantılı ince ve uzun bacaklara, küçük ve oval patilere sahiptir.

  Uzun, ince ve gösterişli tüylerin kapladığı kuyruğu ise esnek vücudunu tamamlayarak bu ırka farklı bir özellik kazandırmıştır. Irkın tüy yapısı; yele kısımları hariç uzun ve ipeksi bir görünüştedir.

  Tüy Bakımı
  Balineselerin tüylerinin biraz uzun bırakılması onları daha sevimli gösterir. Ayrıca tüylerinin düzenli olarak fırçalanması diğer kedi ırklarında olduğu gibi bu ırkın da çok hoşuna gidecektir.

  Kökeni
  Bu ırkın kökeni; Bali Denizi'nin güney kesiminde bulunan Asion şehridir. Irkın mesken tuttuğu bölge Bali Denizi'nin kuzeyine göre kültür ve nezaketten daha uzaktır. Bu nedenle ırkın karakterinde; uzun tüylü ırka mensup Siyam kedilerinin kibarlığı ve duygusallığı baskın değildir. Hatta bu ırkın davranışları eski yerli dansçıların figürlerine benzetilir.

  Kimlik Kartı
  Karakteri: İnsanlarla yakın temas kurmaya ihtiyaç duyan, çok duygusal, atik, canlı
  Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
  Rengi: Gizli gölgeli, sık, düz ve sınırlı bir renk; çehresi ve kulaklarını kapsayan koyu bir renk ve de koyu renk bıyıklar
  Tüy Şekli: Kısmen uzun
  Çıkış Yeri: A.B.D
  Vücut Yapısı: Orta
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kedi Irkları Balinese Forum Tarih
Kedi Irkları Bengal Kedi ve Köpekler 17 Aralık 2008
Kedi Irkları Birman Kedi ve Köpekler 17 Aralık 2008
Kedi Irkları Burmilla Kedi ve Köpekler 17 Aralık 2008
Kedi Irkları Burmese Kedi ve Köpekler 17 Aralık 2008
Kedilerin faydaları yararları kısaca Kedi ve Köpekler 14 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş