Keşfedilmemiş Cennetler - Muğla'daki Amazon: Bördübet

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Siraç tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Keşfedilmemiş Cennetler - Muğla'daki Amazon: Bördübet konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Keşfedilmemiş Cennetler - Muğla'daki Amazon: Bördübet

  Keşfedilmemiş Cennetler - Muğla'daki Amazon: Bördübet

  [​IMG]

  Börtübet - Marmaris Muğla

  Marmaris'in Reşadiye yarımadasında yer alan Bördübet Koyu, Hisarönü Köyüne bağlı küçük bir tatil yöresi. Bördübet; kuş, hayvan ve bitki çeşitleriyle küçük bir "Amazon"u gibi adeta.. Bu yüzden yıllar önce İngilizler koya "bird the bed" adını vermişler. İngilizler'in koyduğu bu ad zamanla değişime uğramış ve yöre halkı tarafında Bördübet olarak kullanılmaya başlanmış..

  Bördübet çam ormanları arasında, huzur içinde tatil yapmak için ideal bir seçim. Bördübet'te dereden kano veya bota binip 500 metre yol alarak denize ulaşabilir, veya tekne turlarına katılarak koyu gezebilirsiniz. Bölge zengin tabiatı ve nefes kesen manzaralarıyla fotoğrafseverlere de bolca malzeme sunmakta. Sabah erken saatlerde sıkça rastlayacağınız ağaç gövdelerinde serinleyen sincaplarda bunlardan biri.. Sadece kuş seslerini duyacağınız patikalarda orman yürüyüşü yapmak da hayli keyifli.

  [​IMG]

  Bördübet'te konaklamak için Club Amazon'u tercih edebilirsiniz. Çam ve çınar ağaçları altında bulunan bungalovlardan oluşan tesis oldukça geniş bir alana kurulu. Bu alan içerisinde çadır ve karavanla konaklamak da mümkün. Clup Amazon yatçılara da servis hizmeti veriyor. Denizcilere acil yardım için hazırlar. Günübirlik gidenler de Clup Amazon'un yemek servisinden yararlanabiliyorlar.

  Clup Amazon İrtibat:
  Tel: +90 252 436 91 11 - +90 252 436 91 59 - +90 252 436 91 60
  Gsm: +90 532 461 42 31
  Web: klupamazon.com

  Bördübet'e özel aracınızla gidecekseniz Marmaris'ten Datça yoluna sapıyorsunuz. Çam ağaçlarıyla çevrelenmiş yolda 29 km sonra Balıkaşıran'a ulaşacaksınız. Reşadiye yarımadasının en dar yeri olan Balıkaşıran'da sağa ayrılan 9 km'lik toprak bir yol bulunuyor. Bu yol sizi Club Amazon'un bulunduğu Bördübet'e götürecektir.



  Konaklamak için diğer alternatif ise Golden Key Bördübet.. Golden Key ile ilgili ayrıntılı bilgiye de web sitesinden ulaşabiliriniz. goldenkeyhotels.com

  Toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız Marmaris'ten Balıkaşıran'a minibüsle ulaşıyorsunuz. Eğer gitmeden önce Club Amazon'la irtibat kurarsanız sizi Balıkaşıran'dan alıyorlar.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Keşfedilmemiş Cennetler Muğla'daki Forum Tarih
Yeni kıtalar ve ülkeler keşfedilmemiş olsaydı ne olurdu? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Keşfedilmemiş Güzelliklerimizden Karagöl Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 26 Mayıs 2009
KeşfediLmemiş GüzeLLik: KaRaGöL Karadeniz Bölgesi 28 Kasım 2008
İstanbula Yakın Saklı Cennetler İstanbul Tanıtımı 8 Aralık 2011
Karadeniz'in saklı cennetleri Karadeniz Bölgesi 21 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş