Keçiboynuzu - Ceyhun Emre Teoman

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Dine tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Keçiboynuzu - Ceyhun Emre Teoman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Keçiboynuzu kitap özeti - Keçiboynuzu kitap tanıtımı

  Özeti

  Tasavvufî edebiyat alanında, farklı üslubu ile yer edinen Ceyhun Emre TEOMAN'ın, raflarda yerini alan diğer kitabı ise Keçiboynuzu…

  Kitap, kısa dergâh hikâyelerini ve seyir denemelerini okuyucuyla paylaşıyor. Kısa tasavvufî hikâyeler arasında yer alan gravürler ise okuru, ayrı bir dünyanın eşiğine taşıyor.
  “Mevlana Çeşmesi” ismi verilmiş kısa hikâye ile başlayan kitap, her bölüm başında kullanılan minik destar figürleriyle ayrı bir ruhu soluyor.

  “-Dünyadaki her dergâh, uzaydan bakılırsa yeryüzünün atan kalpleridir. Ve her insan kalbi de bedendeki dergâhın ta kendidir” diyen Ceyhun Emre TEOMAN, 21. Yüzyıl insanı için, çok da alışık olmadık bir dil kullanıyor.

  Dergâhlardan, bitkilerden, kitaplardan, çeşmelerden, tesbihin her bir tanesinden ayrı ayrı bahseden yazar, dönüp dolaşıp insana geliyor. Ve insanın seyrinde, keşif için bir ayna veriyor okurunun eline…

  Şöyle ekliyor
  “-Çileye girmeden evvel, dervişlerin eline bir ayna verilip son kez aynaya bakması istenirmiş. Sonra çileye başlarmış derviş… Seyrinde ara sıra kalbini yoklarmış… Ta ki kendi kalbinde kendini görene kadar… Ta ki kendi kalbi aynaya dönüşene kadar…”

  [​IMG]


  Künyesi

  Ceyhun Emre Teoman
  · Kitab-ı Hayat
  · Basım Tarihi : 04 - 2010
  · ISBN : 978-9944-928-04-5
  · Sayfa Sayısı : 104
   

Bu Sayfayı Paylaş