Kazanın sırrını çözecek kaset kayıp !

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda sebradılan21 tarafından 4 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kazanın sırrını çözecek kaset kayıp ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SAVCILIK HAFIZA KARTINA EL KOYDU


  Samanyoluhaber.com’un Çarşamba günü duyurduğu “Kazanın sırrını Güneş’in kamerası çözecek” haberi üzerine harekete geçen yetkililer,kazadan sonra donarak ölen İHA muhabirinin eşyalarını ajans temsilcilerine teslim ettiler. Perşembe günü Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na çağrılan İHA yetkilileri, imzaladıkları tutanak karşılığında Güneş’e ait kamera, 1 adet kaset, fotoğraf makinası ve laptopu teslim aldılar. Savcılıkta, İHA yetkililerine adli emanette kameraya ait başka bir kasetin olmadığı söylendi.

  “MUHABİRLERİMİZ TEK KASETLE OLAY TAKİP ETMEZ”

  Kazanın sırrını çözmesi beklenen kasetlerle ilgili olarak Zaman Gazetesi’nden Emine Dolmacı’ya konuşan İHA Genel Müdürü Fevzi Kahraman "Arkadaşımız 10 yıldır beraber çalıştığımız tecrübeli bir gazeteci. Orada mutlaka bir kayıt var diye düşünüyoruz. …Arkadaşımız bir mitingden diğerine giderken, en azından Muhsin Bey'in 'bu miting nasıl geçti' diye bir değerlendirmesini almış olabilir" dedi.

  Ancak Kahraman, dün Kahramanmaraş’tan gelen haberle şok oldu. Hulki Cevizoğlu’nun bu sabaha karşı biten Avrasya TV’deki programına telefonla katılan Kahraman, teslim edilen kasette, SivasSpor-Beşiktaş maçına ait görüntülerin olduğunu, fotoğraf makinasından çıkan hafıza kartına ise, savcılık tarafından el konulduğunu söyledi.

  “Biz muhabirlerimize böyle eğitim vermedik. Muhabirlerimiz kesinlikle tek kasetle bir olaya gitmezler” diyen Kahraman, bu durumun normal olmadığını ifade etti. Stüdyoda bulunan BBP yetkilileri ise, Kahraman’a kasette Kahramanmaraş’taki mitinge ait görüntülerin olup olmadığını sordu. Sadece maç görüntüleri olduğu yanıtını alınca öfkelenen BBP yetkilileri, bu işin peşini asla bırakmayacaklarını söylediler.

  GÜNEŞ, ÖLMEDEN ÖNCE NELER ÇEKTİ?

  Kamuoyu şimdi, savcılığın elindeki hafıza kartındaki fotoğraflarda neler olduğunu ve neden bir kopyasının İHA yetkililerine verilmediğini; kamera kasetlerinin ise neden bulunamadığı, bulundu ise kimlerin elinde olduğunu öğrenmek istiyor. Savcılığın delil olarak el koyduğu hafıza kartında kaza sonrasına ilişkin fotoğrafların olduğu sanılıyor.

  Kazadan hemen sonra 112 Acil Servis görevlisiyle yaptığı dramatik telefon konuşmasıyla hafızalara kazınan Güneş’in, ilk kez bir mitinge helikopterle giden Yazıcıoğlu ile havada bir röportaj gerçekleştirdiği, kaza anının da kayıttayken yaşandığı iddia ediliyordu. Güneş’in, habercilik refleksiyle kaza sonrası yaşananları da kamerasına kaydettiği belirtiliyordu.

  Şüpheli kazadan sonra hayatta kalan tek tanık olan Güneş’in donarak can vermesinin ardından, kasetlerinin de kaybolması suikast ihtimalini daha da güçlendirdi. Şimdi bütün gözler, helikopterin enkazına ulaşan askeri ve sivil arama kurtarma ekiplerinin üzerine çevrildi.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Nisan 2009

  1 kişi bunu beğendi.
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kazanın sırrını çözecek Forum Tarih
Kazanın İçinde Çocuklar Çocuk - Bebek Resimleri 15 Haziran 2010
Dökülen saçları geri kazanın.. Güzellik & Bakım 19 Mayıs 2009
Nokia renk kazanına düştü Nokıa 15 Şubat 2009
Klavyenizdeki Windows tuşuyla zaman kazanın Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 17 Aralık 2008
Pekmez kazanına düşen çocuk öldü Yurt İçi Haberler 26 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş