Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 22 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı

  Kazım Karabekir İlköğretim Okulu 1969 – 1970 öğretim yılında 5 derslikli 10 şube, 1 idareci, 10 öğretmen, 105 kız, 253 erkek öğrenci toplam 358 öğrenci ile kendi binasında eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 34 yıldır eğitim ve öğretim aynı binada sürdürülmektedir. Okulun yöneticileri, öğretmen 3 ve öğrencileri Türk Milli Eğitiminin özel ve genel amaçları doğrultusunda mevcut kanun, tüzük ve yönetmelik, genelgeler ve yönergeler doğrultusunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında çalışmalarını yürütmüşlerdir.
  Okulumuz kurulduğu 1969 – 1970 yılından bugüne kadar eğitim ve öğretim faaliyetlerini 12 müdür, 9 müdür yardımcısı ile sürdürmüştür. Öğrenci mevcudunun fazla oluşu nedeniyle okulumuz eğitim ve öğretime açıldığı yıldan beri ikili eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Bu nedenle okulumuzda bulunan konferans salonu ve işlik bölümleri derslik haline getirilmiştir. 1981 yılında başlatılan okuma yazma seferberliği ile birlikte bugüne kadar okulumuzda yetişkinler için 1. kademe ve 2. kademe kursları açarak buna gönülden iştirak edilmiştir. Kendi semtindeki vatandaşlarımıza okur – yazar hale getirerek, okur yazarlık belgesi verilmiştir.2002-2003 eğitim öğretim yılı içerisinde de Ulusal Eğitimi Destekleme Projesi çerçevesinde ilçe Kaymakamlığınca başlatılan kadınlara yönelik okuma-yazma kursu ile okulumuzda çok sayıda 1.kademe kursunu bitirerek belge almayı hak kazanmışlardır.Ardında açılan 2. kademe kursuna katılan çok sayıdaki vatandaşımıza kursu bitirme belgeleri verilmiştir. 2002-2003 eğitim ve öğretim yılı içerisinde ilk satranç ve futbol takımları kurulmuş ve “Bilgi Pınarı” adlı ilk dergimizin baskısı gerçekleştirildi. Folklor ekibimiz il birinciliği ve ikinciliği, bölge birinciliği ve Türkiye finalinde Teşvik ödüllerini almıştır. Tiyatro ekibimizin ilçemizde ve diğer ilçelerde yaptıkları gösterilerle de ilk büyük başarılarını sergilediler.
  2003-2004 Eğitim ve öğretim yılında Okul-Aile Birliği Başkanı Sayın Tacettin KONYAR’ın katkıları ile okul kütüphanesi düzenlenmiş.Bilgi Pınarı okul dergisinin ikinci sayısının baskısı yapılmış velilerimize ulaştırılmıştır. Ayrıca yetişkinlere yönelik okuma ve yazma kursları bu eğitim ve öğretim yılında da başarı ile sürdürülmüştür.ve halen devam etmektedir.

  Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Ağrı Doğubeyazıt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AĞRI / DOĞUBEYAZIT

  Adı: KAZIM KARABEKİR İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Kazım Karabekir ilköğretim Okulu

  Telefon Numarası: 4723126061

  E-mail Adresi : Bilgi Yok


  Web Adresi :www.kazimkarabekir04.meb.k12.tr

  Kazım Karabekir İ.Ö.O 1969 yılında yapılmış olup Doğubayazıt ilçemizin köklü okullarındandır. Okulumuz 7 derslik ve 650 öğrenci ile Eğitim Öğretim Faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir. Okulumuzda derslik sayısının azlığından dolayı ikili eğitim öğretim faaliyeti yapmaktadır.

  Okulumuz birçok sıkıntılarına rağmen idari personelimiz ve değerli öğretmenlerimiz sayesinde ilçemiz genelindeki en başarılı okullarından bir tanesidir İlçemiz Genelindeki Seviye Tespit sınavlarındaki başarı grafiği her yıl artmaktadır.

  Okulumuzun en önemli sorunlarından bir tanesi de derslik yetersizliğinden dolayı 2. kademenin olmayışıdır. Bundan dolayı 6. sınıfı bitiren öğrencilerimiz velileri ile çok büyük sıkıntı çekmekte, diğer okullarımıza da yük olmaktadır

  İçinde yaşadığımız bilgi çağında çok hızla gelişen bir değişimi yaşamaktayız. İnsanlar bilimsel alanda yaşanan gelişmeler sayesinde dünyada olup biten her şeyden haberdar olmaktadırlar. Her alanda olduğu gibi bu değişim ve gelişmelerin zamanında eğitim alanına yansıtılması da biz eğitimcilere düşen görevlerin başında gelmektedir.

  Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çağın gereklerine uygun bir eğitim anlayışıyla fikri hür , irfanı hür , yeniliklere açık , yeniliği arayan ve bulan ve onu inceleyen , başarıya aç , araştıran ve değerlendiren eğitim anlayışımızla başarıya En hızlı bir şekilde ulaşan vizyon ve misyonumuzla ve değerli çalışma arkadaşlarımla ilçemizde başarımızı en üst seviyeye çıkarmak ortak gayemizdir.

  Ramazan OKÇİ
  Okul Müdürü


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Ağustos 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kazım Karabekir İlköğretim Forum Tarih
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 2 Ağustos 2012
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Esenler İstanbul İstanbul Tanıtımı 11 Nisan 2012
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Manisa Tanıtımı 28 Mart 2012
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Sincan Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 10 Aralık 2011
Kazım Karabekir İlköğretim Okulu Bilgileri Mamak Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş